Yahoo! Arama Motoru

Han

En Güzel Edep Güzel Ahlaktir...!
Kullanıcı
Katılım
20 Ocak 2021
Mesajlar
7,620
Tepkime puanı
6,990
Puanları
0
Konum
Huzur🧿
Cinsiyet
Erkek
resim1.png

Yahoo! Inc., Stanford Üniversitesi öğrencileri Jerry Yang ve David Filo tarafından kurulmuş bir portaldır.

İlk başlarda arama motoru olarak hizmet vermesine rağmen zamanla e-posta, anında iletileşme, e-posta grubu ve benzeri hizmetler de sunarak pazarda hâkim olmaya çalışmıştır.

Yahoo! Hizmetlerinin ulaşılabildiği Yahoo.Com, günde 7 milyar sayfa gösterimiyle dünyanın en çok ziyaret edilen 11. Sitesidir. Sunduğu hizmetlerden Yahoo Messenger özellikle Amerika'da oldukça yaygın olarak kullanılıyor. Sunduğu bedava dağıttığı e-posta hizmetinin sığası "unlimited storage" savsözüyle bir öncelikle sınırsızdır.

Bunların dışında Yahoo! Hotjobs bölümünden iş arama imkanı da sunmakta. Yahoo! Finans bölümünden bir çok borsa endeksi ve hisse senedi hakkında kapsamlı bilgiler alınabilmektedir. Yahoo! News bölümünden dünyadaki gelişmeler takip edilebilmekte ve Yahoo! Games bölümünde ise oyunlar oynanabilmektedir.

Yahoo! Music dahilinde sunulmakta olan Yahoo! LAUNCHcast Radio ise ilk içerikli çevrimiçi radyo olma özelliğine sahiptir. Kullanıcılar parçalara oy vererek kendi zevklerine göre kanal oluşturabilmekte ve bunu nitelikli bir sesle çevrim içi olarak dinleyebilmektedirler. 2008 son aylarında Türkçe olarak hizmete sunulmuştur.

4 Şubat 2008 tarihinde Microsoft, Yahoo! Inc. Için 44.6 milyar dolarlık bir teklif yapmış, Yahoo! Ise bu teklifi reddetmiştir.

25 Temmuz 2016 tarihinde, Amerikan telekomünikasyon şirketi Verizon, Yahoo!'nun çekirdek faaliyetlerini 4.83 milyar dolara satın alacağını açıkladı.
-Alinti-
 
Üst
Alt