TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor

Mia

New member
HanımZade
Katılım
26 Eyl 2016
Mesajlar
654
Tepkime puanı
13
Puanları
0
Cinsiyet
Kadın
TEOG kapsamında yapılan ortak sınavlar tamamlandı. 26-27 Kasım’da TEOG kapsamında uygulanan sınavlara katılanlar rahat bir nefes alırken, katılamayan öğrenciler için aralık ayında mazeret sınavları yapılacak. TEOG sonuçlarının ise ocak ayında açıklanması bekleniyor.

1 milyon 287 bin 847 ortaokul 8’inci sınıf öğrencisine yönelik düzenlenen TEOG ortak sınavları tamamlandı. 26 Kasım Çarşamba günü Türkçe, matematik ile din kültürü ve ahlak bilgisi sınavlarına giren öğrenciler, bugün de fen ve teknoloji, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sınavlarına katıldı.
TEOG ortak sınavlarında her ders için çoktan seçmeli 20 soru soruldu, öğrencilere A, B, C ve D olmak üzere dört tür kitapçık verildi. Sınav süresi her ders için 40 dakika oldu. Oturumların ardından yarım saat dinlenme molası verildi. 970 sınav merkezinde 15 bin 353 okulda, 93 bin 589 salonda yapılan sınavlar saat 12.00’de tamamlandı.
Sonuçlar ocakta bekleniyor
Sınava girenler rahat bir nefes alırken, girmeyenler için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, TEOG kapsamında mazeret sınavları yapılacak. 13-14 Aralık’taki mazeret sınavlarına girmek için öğrencilerin, sınava girmeme gerekçesini belgelemesi gerekecek. Mazeret sınavları öğrencilerin kendi okulları dışında, bakanlık tarafından belirlenecek bir okulda ve hafta sonu yapılacak. Ortak sınav sonuçlarının, ocak ayı içinde açıklanması bekleniyor.
İkinci dönem sınavları nisanda
Ortaokul 8’inci sınıf öğrencileri, ilk dönemi atlattıktan sonra ikinci dönem sınavlarına hazırlanacak. İkinci dönem TEOG ortak sınavları 29-30 Nisan’da, mazeret sınavları ise 16-17 Mayıs’ta düzenlenecek. İkinci dönem ortak sınavlarında öğrenciler, 2014-2015 eğitim öğretim yılının başladığı tarihten itibaren, sınav gününe kadar işlenen konulardan sorumlu olacak. İkinci dönem sınavları iki gün boyunca 09.00’da başlayıp 12.00’de sona erecek.
 
Üst
Alt