Tartışma Sırasında Hangi Burca Nasıl Davranmak Gerekiyor ?

Hararetli bir şekilde tartışırken vurup kapıyı gidenlerden misin, yoksa sonuna kadar tartışıp adil davranarak kimin haklı olduğunu anlamaya çalışanlardan mı? Kimisini kendi halinde bırakıp sakinleşmesini sağlamak, kimisini de tamamen dürüst olup düşünceleri net bir şekilde aktarmak gerekiyor! Hemen okumaya başla, tartışma sırasında hangi burca nasıl davranman gerektiğini öğren!

Koç
1-58.jpg


Duygularını en üst limitte yaşayan ve bu yüzden çok çabuk sinirlenebilen Koç! Dürtüsel duyguları yüzünden sinirleri alev aldığı anda onu kendi halinde bırakmalısın. Olaydan uzaklaşmak sakinleşmesini, haksız olduğu zamanlarda bunu görebilmesini sağlar. Sonrasında fazlasıyla yumuşayacak, hatta bazen neden tartıştığınızı bile unutacaktır!

Boğa
2-57.jpg


Onun tek istediği şey, tartıştığınız konuyu gerçekten önemseyip önemsemediğini bilmek! Hatalı ya da değil, önemli olan şeyin problemleri çözmek olduğu konusunda onu inandırdığın sürece affetmeye isteklidir Boğa. Koşulsuz sevgiye sahip olduğunu ve büyük resmi görmesi gerektiğini hatırlattığın zaman tekrardan aşk dolu hallerine geri döner. Yeter ki ufacık bir tartışma olsa bile, sonucunda ondan ayrılmayacağını hissetsin!

İkizler
3-57.jpg


Bir tartışmayı onu görmezden gelerek çözeceğini düşünüyorsan kesinlikle yanılıyorsun! İletişim burcu olan İkizler için düşüncelerini net bir şekilde ifade etmek çok önemli. Üstelik bunu sadece kendisinden değil, karşı taraftan da bekliyor. Görmediği takdirde hayatına sensiz bile devam edebilir! Gururunu aşabilir, açıkça ve saygıyla iletişim kurabilirsen tartışmayı anında tatlıya bağlayabilirsiniz!

Yengeç
4-53.jpg


Böylesine hassas bir kalp, her tartışma sırasında az ya da çok bir şekilde inciniyor! Haklı olan kim olursa olsun, muhtemelen ilişkide en çok yaralanan, sinirlenen ve huysuz hisseden Yengeç oluyor. Duygusal olarak kendilerini güvencede hissetmek istediği için kendi kabuğuna çekiliyor ve iyileşene kadar oradan çıkmamaya özen gösteriyor. Duygularını önemsediğini gösterip, onunla empati kurduğunu hissettirirsen her zaman sana barış çubuğuyla yaklaşacaktır!

Aslan
5-53.jpg


Bakış açısında inatçı olabilir ve düşüncesinin hiç değişmeyeceğini vurgulayabilir! Bu yüzden ılımlı yaklaşmak ve orta noktayı bulmak tamamen karşı tarafın görevi. Haklı olsa da olmasa da neden o şekilde hissettiğinin anlaşılmasını ve duygularına karşı saygılı davranılmasını ister. Bu anlayışı göstererek ve bakış açısını anlamaya çalışarak tartışmalar çok daha ılımlı ve pozitif bir şekilde sonlandırılabilir!

Başak
6-47.jpg


Analitik Başak, duygusal olgunlaşmamışlıktan ve manipülatif taktiklerden hiç mi hiç hoşlanmaz! Tartışma sırasında ve sonrasında surat asma, çözüm odaklı yaklaşmama karakterine tamamen ters olan hareketlerdir. Çünkü problemler mantıksal kanıtlara dayandırıldığı noktada zaten kendini teslim eder. Her ne kadar detaylı bir şekilde konuyu düşünse de üzerinde durmadığı ya da atlayabileceği noktaların olduğuna inanır.

Terazi
7-39.jpg


Onun için en önemli olan şey kesinlikle adalet! Kim kusurlu olursa olsun, adaletin zaten kendi yolunu bulacağına inanır. Durumu her açıdan konuşmak ve onunla bir uzlaşmaya varmak istersen, sorunun çözülmemesi için hiçbir sebep olamaz. Terazi negatiflikten hoşlanmaz ve problemlerin çözülmeden kalmasına dayanamaz. O zaten tartışmayı sonlandırmaya fazlasıyla hevesli biri!

Akrep
8-38.jpg


Bir fikre (doğru ya da yanlış) karşı net bir tavır koyduğunda onu değiştirmek bir dağı hareket ettirmek kadar imkansız olabilir! Bu yüzden onun karşısında alttan almak her zaman daha iyi bir çözüm olabilir. Kısacası onun söylediğini kabul et ve zamana bırak. Kendi kendine düşünecek, ölçüp tartacak ve karşısındaki kişinin haklı olduğunu düşünürse barış çubuğu uzatacak.

Yay
9-37.jpg


Bir tartışma sırasında Yay’ı tanıyamayabilirsin. Çünkü hiç beklenmediği şekilde fanatik biri olabilir! Özellikle bir yolculuğa çıkarken onunla tartışmamaya dikkat etmek gerek, çünkü barışçıl yanaşmayabilir. Tabii bu sırada saldırganlaşması duygularını incitmek için kasıtlı olarak böyle davrandığı anlamına gelmiyor. Sadece herkesin iyiliği için dürüst olmayı tercih etmesinden kaynaklanıyor.

Oğlak
10-36.jpg


Hata mı? Oğlak ile savaşıyorsan, hatasını kolayca kabullenmeyeceğini iyi biliyor olman gerek! Hatalı olduğunu bilse bile, kolay kolay geri adım atmaz. Ufacık tartışmaları bile bir savaş olarak gördüğü için yenilen taraf olmayı hiç istemez. Bu yüzden sürekli olarak özür dilenmesini bekler ve sonucunda kazandığını hisseder. Sonrasında eğer bu savaşta gerçekten kaybetmediğine inanıyorsa tartışmanın sebebini bile unutur, üzerine sünger çeker!

Kova
11-37.jpg


Zodyak’ın iletişim yönü kuvvetli burçlarından olan Kova, işler zorlaşınca ortadan kaybolur! Onun için kimin suçlu olduğu önemli değil, çünkü o ellerini kavgada kirletmek istemez. O anki moduna göre ne kadar sert ya da ne kadar yumuşak olacağı belli olmaz. Bu yüzden durumu çözmek istediğinde ya da kendini hazır hissettiğinde onun bir adım atması daha sağlıklı olacaktır. Zaten yeterince önemsiyorsa bu adımdan asla geri kalmaz!

Balık
12-37.jpg


Bir tartışma sırasında bile Balık hiçbir zaman yumuşak tarafını kaybetmez! Bu yumuşak tarafıyla tartışmalara istediği gibi yön verir. Fazlasıyla duygusal olan Balık, tartışma sırasında da yine bu ruh hali içindedir ve yumuşak, narin tarafıyla duygusallığını birleştirir. İçinde nasılsa dışında da öyle olan Balık’ın bu dürüstlüğü ile suçlu olan karşı taraf bile olsa, kendini suçlu hisseder!
 
Üst
Alt