Han

En Güzel Edep Güzel Ahlaktir...!
Kullanıcı
Katılım
20 Ocak 2021
Mesajlar
7,620
Tepkime puanı
6,991
Puanları
0
Konum
Huzur🧿
Cinsiyet
Erkek

Rüyada Başörtüsü Takmak Görmek​

Namusu, iffeti, saygıyı, dini ve maneviyatı temsil eden bir rüya olarak ifade edilmektedir.

Rüyasında başörtüsü takan kimse masum olacağına, masumiyeti ile insanlara iyiliği aşılayacağına ve aşıladığı iyilik sayesinde insanlar tarafından saygı duyulacağına, duyulan saygı insanların rahat nefes almasına, huzur içerisinde olmasına ve durumları analiz ederek farklı davranmasına neden olacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Özellikle rüyayı gören kadınlar için iffetli bir hayata ve masumiyete işaret ettiği gibi, evli kadınlar için de aynı şekilde iffetli olmanın ve mahremiyetine özen göstermenin alameti olduğu şeklinde ifade edilmektedir.

Rüyayı gören kişi evli ve kadınsa şu şekilde değerlendirilebilir; uzun ve sağlıklı bir yaşamları olacağına, evli olan kişilerin çocuklarının olacağına, çocuklarının sağlıklı olacağı ve büyük ihtimalle kız çocuğu dünyaya getirerek ahlaklı bir kişi olarak yetişmesi için temellerini sağlam atarak büyük bir çaba gösterileceği şeklinde ifade edilmektedir.

Rüyayı gören kişilerin kendilerinin ve ailelerinin huzuru yerinde olacağına, sağlık problemleri çekmeden hayatlarına devam edecekleri şeklinde ifade edilmektedir. Kişilerin dünyaya getirdiği veya getireceği evlatların hayırlı olacağına, herkes tarafından sevileceğine ve insanların sevgisini kazanarak topluma kazandırılan bir çiçek olduğu şeklinde ifade edilmektedir.

Rüyada başörtüsü takmak İslami açıdan da çok hayırlı yorumlanan rüyalar arasındadır ve kişinin ömrünü sevap işleyerek geçireceğine, günahlara dikkat ederek çok ılımlı bir kişilik olacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Güzel ahlâkı ve iyi kalbi sayesinde Allah’ın sevgili kulları arasında olacağına delalet olan bir rüyadır.

Rüyada Eski Başörtü Takmak

Rüyasında eski başörtü takan erkek, gizemli olmaya çalışacağına veya çevresinden gizlemesi gereken bazı durumların var olacağına delalettir. Rüyayı gören kişinin bazı hataları veya insanlardan saklamaya çalıştığı veya çalışacağı bazı kusurları veya sürpriz tarzı girişimleri olacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Kişinin kendi şahsı ile alakalı fiziksel veya ruhsal sorunlar ortaya çıkabileceğine, kişilerin sorunlar üzerinde uzlaşması sonucu kişi toplumdan sorunları saklayacağına sadece en yakınlarının bileceğine; rüyayı gören kişinin kendinde oluşan sorunlardan çekinmesi sonucu insanlardan bu durumu saklayacağına ve durumu saklamakta büyük zorluk çekeceği şeklinde rivayet edilmektedir.

Rüyasında eski başörtü takmak rüyayı gören kişilerin kişisel olarak saklamak zorunda kaldıkları sorunlar harici yakınında olan kişilere veya girişim içerisinde olacağı bir işten ötürü çevresinde var olan herkese bir süreliğine yalan söyleyerek olayları saklayacağına ve bu süreç içerisinde yakınında olan birkaç kişi olaylara hakim olacağı şeklinde ifade edilmektedir.

Rüyasında eski başörtü takan kadın, bazı konular üzerinden uzun süre yalan söyleyeceğine ve yalanlarının nedeni saklamak zorunda kaldığı ya da kalacağı sırlar olacağı şeklinde ifade edilmektedir. Rüyayı gören kişinin hayatında birçok dalgalanmalar olduğuna ya da olacağına kişilerin kendisini değerlendirerek adımlarını doğru atma çabası içerisinde olacağına ve her daim doğru bildiği yoldan ilerleyeceği şeklinde rivayet edilmektedir.

Rüyasında eski başörtü takmak ne demek rüyayı gören kişinin geçmiş zaman içerisinde büyük bir hatasının olmasının muhtemel olacağına, hata içinden çıkamayarak çok hata yapacağına, kişilerin yapacağı hataların kendi ayağına elbet dolanabileceği şeklinde bir düşünce içerisinde olduğuna ve bu düşünceden ötürü her daim farklı davranışlar içerisinde olma mantığında olacağı şeklinde ifade edilmektedir.

Kadının çevresinde geçmişte yaşadığı olayları bilen bir kaç kişi olduğuna ve bu durumu saklamak için herkesle çok iyi ilişki içerisinde olduğuna ya da olacağına, sır olarak gördüğü geçmiş zaman davranışlarında kendi kendine bir durum analiz yapabileceği şeklinde ifade edilmektedir.

Rüyasında eski başörtüyü takan ve satın alan kişi, zor zamanlar geçireceğine ve geçecek zor zamanların kişinin hayatında kalıcı olacağı, fani dünya içerisinde zor günler göreceğine delalettir.

Rüyayı gören kişilerin ailevi sorunları olduğuna ya da yakın zaman içerisinde özellikle evli olan kişilerde büyük tartışmalar olacağına, ailenin temel yapı taşları olan güven, sadakat ve saygı gibi olayları etkileyen ya da etkilemesine tetikleyen durumlar olduğuna; kişinin eşinden ya da annesi ile babasından aile yaşantısına göre ayrılacağına, aile içi şiddetli bir geçimsizlik durumun var olması ile kimsede huzur kalmayacağına ve zor günler geçirerek atlatmak için çabalayacağı şeklinde ifade edilmektedir.

Rüyasında eski başörtü takmak tabiri kişilerin her daim hakkı savunduğuna, hakkı olmayan hiç bir şeyi istemediğine ve almayacağı şeklinde ifade edilen bir rüyadır. Rüyayı gören kişiye yakın akrabasından veya konuşmadığı ailesinden ya da hakkı olmadığını düşündüğü bir yerden bir miras ya da toplu bir para geleceğine, rüyayı gören kişinin gelen maddi tutar karşısında ani tepki vererek, asla almayacağına hakkında feragat edeceğine ve hayatına yoksul olarak devam ederek fani dünya içerisinde maddi olarak hep manevi olarak ara sıra sıkıntı çekerek gözlerini dünyaya kapatacağı şeklinde ifade edilmektedir.

Rüyasında eski başörtü takan bekâr, evlilik düşüncesi içerisinde olduğuna ya da evlenmek adına bir kişi aradığına, aniden karşısına çıkan birisi ile evlenme kararı alacağına delalettir. Rüyayı gören kişinin gözü dönmüş derece çok evlenme hissi olduğuna ya da zaman içerisinde oluşacağına, kişi evde kalma korkusu içerisinde olduğuna veya evde kalma korkusu yerine acilen evlenme hissi içerisinde gireceğine, girdiği bu his ile karşısına çıkan her kişiye yakınlaşma çabası içerisinde olacağına, bu çabasının karşılığını her daim alamayarak farklı bir duygu yoğunluğu içerisinde olacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyasında eski başörtü takmak ne anlama gelir kişinin karşısına çıkan kişileri analiz etme, araştırma veya emin olma gibi bir durum olmayacağına, kişi karşısına çıkan kişileri araştırarak farklı mantıkta olacağına ve kişi gireceği mantık içerisinde her daim çok kişi tanıdığına ve hayatına en son giren kişiye kalbini kaptırarak çok istediği evlenme yoluna hızlı bir şekilde gireceği şeklinde rivayet edilmektedir.

Kişinin hızlı aldığı kararlardan hayatı boyunca yanıldığına en son aldığı ve insanın hayatında çok büyük etkisi olan evlenme kararında da yanılacağına, evleneceği kişinin dul olduğuna ve evleneceği kişinin dul olmasına bile aldırmadan sonuç odaklı olarak hareket edeceği şeklinde ifade edilmektedir.

Rüyasında eski başörtü takan evli kişi, çok düzgün bir hayat yaşayacağına, eşinin çok düzgün, namuslu bir kişi olduğuna ve aynı zamanda bir o kadar da yoksul olduğuna delalettir. Rüyayı gören kişinin evlilik süresi belli olmadan yorumlanan bu rüya kişinin eşini analiz ederek, rüyayı gören kişinin kafasında olan durumları anlamasına, eşi ile mutlu bir yaşam sürmesine neden olacağı şeklinde ifade edilmektedir.

Rüyasında eski başörtü takan kişi, din açısından sorun çekeceğine, manevi olarak bir zayıflama içerisinde olduğuna ya da olacağına, günaha gireceğine delalettir.

Rüyasında eski başörtü takan birini görmek rüyayı gören kişilerin farklı zaman dilimlerinde farklı ortamlar içerisinde var olacağına, kişilerin varlıklarını ilan ettikten sonra çok günahkâr bir yaşam biçimini tercih edeceklerine ve kişilerin harama bulaşmaktan korkmayacakları şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişilerin yaşam stillerinde dini ortamdan uzaklaşma oldukça, manevi alanda eksiklik olacağına, manevisi eksik olan kişilerin günaha girmekten çekinmeyeceklerine ve günaha girmekten çekinmeyenlerin hata yaparak zor günler geçireceği şeklinde ifade edilmektedir.

Günaha giren kişilerin her daim zor günler geçireceğine, Allah demeyen herkesin yanılarak gaflet içerisinde olacağına ve gaflet içerisinde olan kişilerin her zaman hata yapmasının mümkün olacağı şeklinde rivayet edilmektedir.

Rüyasında eski başörtü taktığını görmek kişiler İslamiyetten ayrıldıkça daha çok haz aldıkları ortamlara girdiklerine, kişiler anlık haz aldıkları ortamlar içerisinde kendilerini kayıp ederek, daha çok günaha girdiklerine ya da gireceklerine ve yaşam içerisinde her daim zayıf er kişi olarak yollarına devam edecekleri şeklinde ifade edilmektedir.

Rüyada Başörtüsü Görmek

Rüyasında renkli başörtüsü gören kişi, kişilere ve renk dalgalarına göre değişkenlik gösteren bir rüya olarak ifade edilmektedir. Kişinin bekâr olma durumunda kısa süre içerisinde evleneceğine, evli olanlar için ise kısa süre içerisinde hayatına bir bebek gireceğine delalettir.

Rüyada renkli başörtüsü görmek tabiri rüyayı gören kişilerin farklı yaşam tarzları ve hayatları olacağına, kişilerin yaşam standartlarında artış sağlamak için çalışacağına ve özellikle bekâr olan genç kızların gördüğü rüyadan sonra hayırlı bir evlilik yoluna gireceğine, kişilerin evlenme niyetinde olacağına ve karşısına hayatına yön verecek ve hayırlı sayılacak bir kişi çıkarak, evlilik için ilk adımları atacağına ve karşısına çıkan erkek ile evlenmesi sonucu birçok olay yoluna gireceğine ve hayırlı bir evlilik olacağı şeklinde ifade edilmektedir.

Rüyayı gören kişilerin yaşam standartlarında farklılık olabileceğine ve evli olan kadınları olması ihtimal olan olaylar ise hayatına girecek olan yeni bireylerin olması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişilerin hayatına renk geleceğine, kendilerinin veya yakın çevrelerinde birisinin hamile olacağına ya da bebek sahibi olarak neşeli günler geçirebileceği şeklinde ifade edilmektedir.

Kişilerin ortam içerisinde neşe olmasını sağlayan çocukları sevmesine, durumları analiz ederek farklı şekilde eğiterek sağlıklı bireyler yetiştirilmesine büyük katkısı olacağı şeklinde ifade edilmektedir.

Rüyasında siyah başörtüsü gören kişi, kötü günler geçireceğine ve kötü günler içerisinde çok üzüleceğine ayrıca yas tutmasına neden olacak durumlarına varlığına delalettir. Rüyayı gören kişilerin maddiyat başta olmak üzere çok kötü günler geçireceğine; kötü günler geçiren kişilerin maddiyata bağlı olarak maneviyatında da çökme olacağına, kişilerin maneviyatında oluşan çökme büyük hasarlar oluşmasına ve durumu analiz ederek farklı şekilde hareket etmesine neden olabileceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Kişilerin her ortam içerisinde sade ve basit bir şekilde duracağına, üzerinde çok yük olduğuna, manevi olarak insanların karşısına çıkacak yüzü olmayacağına, maneviyatında çökme olması kişilerin hata yapmasına ve durumları değerlendirmeden direkt olarak dibe çökmesine neden olacağı şeklinde rivayet edilmektedir.

Rüyada siyah başörtüsü görmek tabiri rüyayı gören kişilerin çevresinde oluşacak olan durumlarda rüyayı gören kişilerin üzülmesine ve çok yakınında meydana gelecek büyük ihtimal ölümcül bir durumda ötürü rüyayı gören kişinin çok etkileneceğine ve rüyayı gören kişinin etkilenmesinden sonra insanlar rüyayı gören kişinin üstüne çok düşeceğine, yanında olmaya çalışacağına ve farklı davranmak zorunda kalanları rüyayı gören kişilerin çevresinden uzaklaştıracağına ve karmaşık durumlar ile karşılaşarak altında kalkamayacağı durumlar içerisine girebileceği şeklinde ifade edilmektedir.

Rüyasında açık birisinin başörtüsü aldığını gören kişi, çok iyi birisi olduğuna ya da karşısına çıkan olaylardan etkilenerek çok iyi birisine dönüşerek başarılı olacağına delalettir.

Rüyada açık birisinin başörtüsü aldığını görmek rüyayı gören kişilerin kalbinin çok temiz olduğuna, kişinin kalbinin temiz olması işlerinin rast gitmesine ve işleri rast giden hayatında sorunları olmayacağına, Allah dağına göre kar verirmiş cümlesi ile bağdaştırılarak, insan günahtan kaçtıkça karşısına sıkıntılar çıkacağına, temiz kalbi, hayata karşı duruşu sayesinde ve insanlara bakış açısından dolayı tüm sıkıntılardan sıyrılacağına geçici sıkıntılar çekeceğine, hayata karşı duruşu ve bir nevi dünya görüşünden ötürü hem dünya rahatlığı hem ahiret rahatlığı içerisine gireceği şeklinde ifade edilmektedir.

Kişilerin her ortam içerisinde kendisini belli edebileceği mükemmel bir duruşu olacağına, kişilerin duruşundan dolayı insanların bakış açılarında sapma olmayacağına ve durumları analiz ederek her daim mutlu olabileceği şeklinde ifade edilen bir rüyadır.

Rüyasında başörtüsü gören nişanlı kişi, yakın zaman içerisinde beklenmedik bir tartışma veya ayrılma içerisinde gireceğine delalettir.

Rüyayı gören kişilerin hayatında bir kişi olduğuna, resmi yöntemler ile aile arasında veya genel bir söz ve nişan gibi durumların var olduğuna ya da olacağına; kişilerin genel bir ilişki içerisinde dikkat etmesi gerektiği durumların var olduğuna kişilerin dikkat etmesi gereken kurallara dikkat etmeden hayatına devam etmeye çalışması, rüyayı gören kişinin büyük bir ayrılık veya beklenmedik bir şekilde tartışma konularının oluşmasına neden olacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyayı gören kişilerin farklı olaylar içerisine gireceğine veya girdiğine, kişilerin girdiği olaylar içerisinde sabırlı olması ve durumları analiz ederek hata yapmadan dik durarak hareket etmesi gerektiği şeklinde ifade edilmektedir. Kişilerin ifade edilen durumları farklı şekillerde yürütmesi kişinin zor günler geçirmesine ve içerisinde çıkamayacağı günlerin varlığının olmasına neden olabileceği şeklinde ifade edilmektedir.

Kişilerin nişanlı veya sözlü gibi durumlar içerisinde olması, farklı yaşamasına, karşısına çıkan ani sorunların çözülememesine ve kişilerin isteksiz hareket etmeleri sonucunda ayrılık ile sonuçlanmasına neden olacağı şeklinde ifade edilmektedir.

Rüyasında mor başörtüsü gören kişi, gönlünden geçen durumları gerçekleştirmek için adım atacağına delalettir. Rüyayı gören kişinin kafasında planları olduğuna ve gönlünde yatan isteklerin yavaş yavaş gerçekleşmesi için adımların atılacağına delalettir.

Rüyayı gören kişilerin kalbinin dolu olduğuna ya da yakın zaman içerisinde dolacağına, çok sevdiği birisinin olacağına, rüyayı gören kişinin muradı olan sevdiğine ya da kalbinden geçen iş hayatına veya çok istediği bir duruma erişerek çok mutlu olabileceği şeklinde rivayet edilmektedir.

Kişilerin iş hayatına yönelik isteklerinin de olabileceğine, rüyayı gören her kişinin aynı mantıkta olmayacağına, rüyanın genel manası gönlünde ve aklında yatan fikirlerin ya da duyguların hayırlısı ile hızlı bir şekilde gerçekleşeceğine ve mutlu günlerin yaşanacağı şeklinde ifade edilmektedir. Rüyayı gören kişilerin evlilik potasına girmesi ya da çok mutlu olacağı duygusal olarak yoğun günlerin geçirileceği zaman dilimi içerisine girileceği şeklinde ifade edilmektedir.

Rüyada Başörtüsü Takmanın Psikolojik Yorumu

İnançlı veya içerisinde Allah korkusu olan kişilerin gördüğü ya da görmesinin muhtemel olduğu bir rüya olarak ifade edilmektedir.

Rüyasında başörtüsü takan ya da türevinde bir durum gören kişilerin, hayatında bir farklılık oluştuğuna ya da oluşacağına, inançlı olan insanların günaha bulaştığına ya da zaman içerisinde ortam kayması yaşayarak zor günler geçireceğine ve gaflete gelirse harama bulaşacağına veya günah işleyeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Dini açıdan gerileme yaşayan kişilerin kendilerine çeki düzen vermeleri gerektiği şeklinde algı olan bir rüya olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada başörtüsü takmanın psikolojik yorumu rüyayı gören kişilerin günah işlemekten kaçınması gerektiğine, hayatını analiz ederek farkında olmadan girdiği veya gireceği bir günahın olduğuna dikkat etmesi gerektiğine, kişilerin her daim zor anlar yaşaması durumunda hayatında İslami eksiklik olduğu anlamının çıktığına ya da çıkacağına, rüyayı gören kadınların dini vecibe olarak bilinen başörtüsünü kullanması gerektiğine, kullanmayanların ilmi yöntemler ile uyarıldığına, kullananların ise dinine uygun ve başörtüsüne uygun hareket etmediğine, başörtüsüne göre uygun hareket etmeyen kimselerin kendilerine çeki düzen vermesi gerektiği algısını veren bir rüya olarak ifade edilmektedir.

İnsanların bilinçaltını ve mantık kaymalarını yansıtan bir rüya olarak ifade edilerek, kişinin hayatına daha fazla dikkat etmesi gerektiği ve çeki düzen vermeye gayret etmesi durumlarının oluşmasına yönlendirici bir rüya olarak ifade edilmektedir.
 
Üst
Alt