Riski Seven Burçlar

Şiir

New member
HanımZade
Katılım
8 Eyl 2018
Mesajlar
1,257
Tepkime puanı
1,734
Puanları
0
Yaş
31
Konum
İstanbul
Cinsiyet
Kadın
6050


Aksiyon Delisi Yaylar
Doğuştan beri içinde hep bir adrenalin tutkusu vardır Yay burçlarının. Çocuklukları enerjiktir ve yaramazlıklarla geçer. Sık sık vücutlarını sakatlayıp yaralarlar. Okulun kavgacı olmasa da fırlama öğrencileri bu burçtandır. Yetişkinlik dönemlerinde de tehlikeli sporlarla araları iyidir. Nerede riskli aktiviteler var onlara yönelirler. Yamaç paraşütü, dağca tırmanış, base jumping, mağara dalışı, rafting, boğa güreşi gibi aksiyonu yüksek ve riskli sporlara bayılırlar. Bunları gerçekleştirirken yaşadıkları irili ufaklı kazaları önemsemez, hiçbir şey olmamış gibi yine aynı spora devam ederler. Ölümü göze alarak fiziksel her türlü hobiye soyunabilirler. Tek istedikleri daha fazla heyecan ve hayatın zevklerini doyasıya tatmaktır. Yaşamı bir çeşit karnaval alanı olarak görürler. Onların bu deli cesaretine ve yaşadıkları hazza çok insan özenmekle birlikte aynı şeyleri yapacak güç ve motivasyonu kendilerinden bulamazlar.

Öfkeli ve Fevri Koçlar


Korkusuzluğuyla bilinen Koç burçları her anlamda cesur ve girişkendir. Atılgan kişiliklerinin birçok konuda faydasını görürken zararlarıyla da yüz yüzedirler. Çoğu kez bu sebeple başlarının ağrıdığı olmuştur. Belaya bulaşmak için can atmazlar belki ama asabiyetleri yüzünden sık sık kendilerini çatışmada bulurlar. Yumrukların konuştuğu kavgalara tereddüt etmeden dalış yaparlar. Onlarca kişiye karşı koyacak kadar cesurdurlar ve ölümüne dövüşebilirler. Öfkelendiklerinde bu şekilde deşarj olurlar. Kinlerini içine atmadıkları için kartlarını açık oynar ve sonrasında rahatlarlar. Gel gör ki karşı taraf aynı kişilikte olmayabilir. Koçların ayağına takıldığı veya küçük düşürdüğü düşmanları, kinini biriktirip uygun bir zamanda geri dönebilir. İntikam alma biçimleriyle Koç burçlarını ölümle yüz yüze getirebilirler. Gururlu kişilikleriyle bilinen Koçlar ise tehlikeden ve tehditlerden korkmaz yine burunlarının dikine gider.

Tehlikeli Sularda Yüzen AkreplerBir diğer ölümü göze alan burcumuz da Akreplerdir. Onların cesareti yukarıdakilerden farklıdır. Daha stratejik davranırlar ama korkusuz ve sınırları zorlayıcı yapıdadırlar. Tutkulu karakterlerinin bilinmezliğe karşı bir zaafı vardır. Esrarlı konuların arkasından gider, kapalı kapıları aralamaya bayılırlar. Bilinmeyen öğeler, içerisinde yüksek risk barındırır. Yasaklı bölgelere girmeye çalışan, tehlikeye hevesen çocuklar sık sık bu burçlardan çıkar. Akreplerin zaafı aksiyona değil gizemin verdiği heyecanadır esasında. İstedikleri fizikselden ziyade zihinsel tatmindir Onlardan çok iyi bir dedektif veya ajan olur mesela. Bu tarz bir işin yüksek risk barındırdığının da farkındadırlar. İnsan ilişkilerinde de sınırları zorlar, düşmanlarını tahrik ederler. Kindarlıklarının verdiği intikam hırsıyla tehlikeli sularda yüzerler. Normalde sakindirler ancak gerekirse sert olmaktan çekinmez karşı tarafı ürkütürler.
 
Üst
Alt