Onu Yeme Bunu Yeme Açlıktan Ölelim mi

Şiir

New member
HanımZade
Katılım
8 Eyl 2018
Mesajlar
1,257
Tepkime puanı
1,734
Puanları
0
Yaş
31
Konum
İstanbul
Cinsiyet
Kadın
Yeme içme konularında bildiğiniz üzere kafamız epey karıştı. Yediğimiz içtiğimiz her ne varsa neredeyse her gün bir tanesine yasak geliyor.
6065


Aman süt ürünlerine dikkat asit oranı yüksek, mümkün olduğunca tüketmeyin.’ Tahıl tüketimi kabuklarındaki toksik sebebi ile cıssss oldu. Et ve et ürünleri zaten yıllardır en çok kırmızı alarm alan yiyecekler ve kala kala bir sebze meyveye kalmıştık ki onlar da ağır ilaçlanmalardan nasibini alarak yiyecek listemizden boynu bükük bir şekilde ayrılmak zorunda kaldılar.
  • Bal yemeyin orijinal bal neredeyse hiç yok.
  • Marketten hazır tereyağı almayın, eğer bulabiliyorsanız sadece organik tereyağı tüketin.
  • İyi zeytinyağı bulmak çok zor canım yaa, bulamazsan yeme daha iyi.
  • Ay bu et mevzuuna hiç girmeyelim, ne şartlarda nerelerde kesildikleri belli değil.
  • Tavuklar zaten antibiyotikli, biz zaten çok uzun yıllardır tavuk tüketmiyoruz hayatım.
  • Ay mutlaka yoğurdu evde yapın, bütün yoğurtlar koruyucu maddeli. Baksana günlerce dolapta duruyor küflenmiyor bile.
  • Pirinç makarna artık hiç yemiyoruz tatlım, karbonhidrat tüketmiyoruz ailece.
  • Ayy yumurta konusu çok önemli, organik yumurta olmazsa yemiyoruz biz.
Gibi gibi onlarca diyalog her gün etrafımızda kırmızı sirenler halinde dönüp duruyorlar. Bir de tabii yeni moda yiyecekler var. Kinoa, chia tohumu, matcha çayı, siyah pirinç, avokado, yulaf ezmesi gibi. E bunlara da bizim metabolizmamız alışık değil. Peki şimdi biz ne yiyeceğiz? Ya çok acilen uzay filmlerinde gördüğümüz gibi haplar üretilmesi lazım ya da bitkiler gibi fotosentez yoluyla yaşamaya adapte olma konusunda biraz daha ciddi adımlar atmamız lazım.


Bu kadar kaos haline gelen yeme içme mevzuunda bence biraz rahatlamamız şart. Sakin olun. Onu yeme bunu yeme ölürsünler yüzünden neredeyse yaşıyorken açlıktan öleceğiz. Tabii bu her bulduğumuzu yiyelim ya da yazılan ve konuşulanların hepsi yalan demek değil. Dikkat etmek şartıyla mevsimine göre beslenmek, her şeyden belli oranda tüketmek, paketli gıda tüketimini en aza indirmek ve mümkün olduğunca az şeker tüketmekle bu konuya net bir çözüm bulunana kadar hayatta kalmaya bakacağız. Mümkün olduğunca iyi kalori – kötü kalori seçerek, sporla vücudumuzu destekleyip, pozitifte kalma sürelerini uzatmaya çalışarak geçinip gideceğiz. Bizi aşağı çeken insanlardan uzak durup, hayvanlara, doğaya ve kendimize döneceğiz ki yaşarken ölmeyelim.

Bükre İkizer
 
Üst
Alt