Mutlaka tüketmeniz gereken 6 süper gıda

Seth

New member
Kullanıcı
Katılım
17 Eyl 2018
Mesajlar
660
Tepkime puanı
666
Puanları
0
Cinsiyet
Erkek
Çeşitli meyveler, sebzeler ve diğer besinler genellikle mükemmel çalışma düzeni sağladıkları için süper gıdalar olarak adlandırılır. Bu tür gıdalar çeşitli iltihaplarla savaşabilir, bağışıklık sistemini güçlendirebilir ve kanser riskini azaltabilir...
1
Kurt üzümü

Kurt üzümü, vücutta bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olan ve cildin iyileşmesime yarayan doğal enerji kaynağıdır. Ayrıca kurt üzümü, kanserle savaşma yeteneğini güçlendirir.

Göz sağlığını koruma, karaciğeri temizleme ve kan şekeri seviyelerini stabilize etme özelliği ile kurt üzümü, tüketilen bir meyve olmalıdır.

mutlaka-tuketmeniz-gereken-6-super-gida-12889472.Jpeg

lazyload.gif

2
Kakao çekirdeği

İçerdiği güçlü flavonoid sayesinde kakao çekirdekleri bir süper gıda olarak kabul edilir. Doğal yollardan tansiyonu ve kolesterolü düşürmeye yardımcı olurlar.

Kakao çekirdeklerindeki antioksidanlar, hasara neden olabilecek radikallerle savaşır ve vücudun hastalıklardan korunmasına yardımcı olur. Ayrıca vücuda doğal bir enerji artışı sağlayarak ruh sağlığını iyileştirmeye yardımcı olabilir.

mutlaka-tuketmeniz-gereken-6-super-gida-12889465.Jpeg

lazyload.gif

3
Spirulina

Vücuda fayda sağlayan bir diğer süper gıda da spirulina. Diyetinize spirulina eklenmesi tehlikeli toksinlerin yanı sıra bakteri ve mantarların vücuttan atılmasına yardımcı olabilir.

Araştırmalar spirulina'nın kanserle savaşmaya, kan basıncını ve kolesterolü düşürmeye yardımcı olacağını gösterir.

mutlaka-tuketmeniz-gereken-6-super-gida-12889442.Jpeg


4
Noni (Hint dutu)

Noni meyvesi, ruh halini düzenlemeye, uykusuzlukla savaşmaya ve kas, eklem ağrılarını azaltmaya yardımcı olabilecek doğal yatıştırıcı özelliklere sahiptir.

Anti bakteriyel özelliği olan bu meyve, bağışıklık sistemini güçlendirmeye, enfeksiyonları önlemeye, hipertansiyonla mücadele etmeye ve kanser riskini azaltmaya yardımcı olur.

mutlaka-tuketmeniz-gereken-6-super-gida-12889439.Jpeg

lazyload.gif

5
Chlorella

Yeşil algler grubunda yer alan chlorella, bağışıklık sistemini güçlendirme, ağır metalleri detoksize etme ve kanserle mücadele etme gibi yetenekleri sayesinde süper gıda olarak kabul edilebilir.

Ek olarak, araştırmalar chlorella'nın kanser riskini azaltmaya, kemoterapi ve radyasyonun olumsuz yan etkilerinden kurtulmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir.

mutlaka-tuketmeniz-gereken-6-super-gida-12889441.Jpeg

lazyload.gif

6
Arı poleni

Arı poleni, vücuda tam bir vitamin sağlar. Doğal antibakteriyel özelliği taşır. Arı poleni içinde bulunan besinler, karaciğeri hastalıklardan korur ve iyileşmeyi destekler.

mutlaka-tuketmeniz-gereken-6-super-gida-12889463.JpegKaynak: Pembe Nar Ana Sayfa
 
Üst
Alt