Lego ve Universal’dan Müzik Video Yaratma Programı – LEGO VIDIYO

Fineas

Epik
Kullanıcı
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
4,885
Puanları
0
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek
LEGO Group ve Universal Music Group, müzik ve yaratıcılığı birleştiren yepyeni bir projeyi ortaya çıkardı. Çocukların yaratıcılıklarını geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanan LEGO VIDIYO, güvenli bir ortamda benzersiz müzik videolarını yönetmelerine, üretmelerine, klipte oynamalarına ve paylaşmalarına olanak sağlıyor.


7-10 yaş arası çocuklara yönelik olarak geliştirilen LEGO VIDIO çocuklara fiziksel ve dijital oyun dünyasını bir arada sunuyor. Platform, çocukların birbirleriyle duygusal ve yaratıcı bir şekilde bağlantı kurma becerilerini artıran, gelişimleri için temel kombinasyonlar olan oyun ve müziği bir arada deneyimleme fırsatı veriyor.


Kendi müzik video prodüksiyonlarının sorumluluğunu üstlenen çocuklar, hem müziği keşfediyor hem de sürükleyici ve güvenli bir sosyal deneyim yoluyla müziğe olan tutkularını artırıyor. Uygulama akışına yüklenen tüm içerikler dışarıdan denetlenebiliyor; böylelikle ebeveynler, çocuklarının yaratıcılıklarını güvenli bir şekilde serbest bıraktığından emin oluyor.


LEGO öğeleri, minifigürler, müzik, artırılmış gerçeklik ve yeni bir uygulamadan oluşan LEGO VIDIYO, “BeatBits” isimli yeni özel efekti de kapsıyor. LEGO VIDIYO’nun ilk ürünleri, 1 Mart‘tan itibaren dünyanın birçok ülkesinde satışa sunulacak.

LEGO VIDIYO Nasıl Çalışıyor?

  • Uygulamadaki çok sayıda tanınmış sanatçıların şarkılarından birini seçin.
  • VIDIYO uygulamasındaki artırılmış gerçeklik teknolojisi aracılığıyla özelleştirilebilen ve farklı ölçeklerde hayata geçirilebilen yeni, fiziksel minifigürlerden oluşan canlı bir koleksiyondan grubunuzu oluşturun.
  • Özel efektleri “BeatBits” biçiminde sıralayın ve bunları tarama aşamasına yerleştirin. BeatBits, bir kez tarandığında video ve müzik tarzlarından sahne efektlerine kadar her şeyi kontrol etmenizi sağlayan dijital efektlerin kilidini açan LEGO öğeleriyle dekore edilmiştir. Çocuklar, siyah beyaz efektlerden X-ışını görüşüne kadar her şeyi seçerek vizyonlarının gerçekleştirildiğini görebilir. Ayrıca fare sesi veya saksafon gibi ses efektlerinden break dansa kadar eğlenceli karakter hareketleri ve oyun hileleri ekleyebilir…
  • Sahneyi ayarlayın. LEGO VIDIYO müzik videoları her yerde oluşturulabilir. Sadece üç saniye içinde konumunuz taranır ve üretim geri sayımı başlar.
  • Uygulamada seçilen BeatBits ile çocuklar, kendi müzik video prodüksiyonlarının yaratıcı kontrolünü ele alabilir. 60 saniyelik inanılmaz bir performansta dans hareketlerini ve ses / video efektlerini sergilerler, bu da paylaşılabilir 5, 10, 15 veya 20 saniyelik kliplere dönüştürülebilir.
  • Videodaki kişisel bilgiler hariç olmak üzere, klipler uygulama akışına yüklenebilir, uygulama içinde yerel olarak depolanabilir.
Yeni artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanan LEGO VIDIYO, ikonik minifigür ölçeğine ek olarak, çocukların gerçek hayat ölçeğinde ve süper boyutta minifigürlerle ilk kez oynayabilecekleri uygulama olacak. Uygulama, çocukların tüm grup üyelerini şekillendirmelerine, grupları için isim seçmelerine, albüm kapakları tasarlamalarına ve çok daha fazlasına olanak tanıyor! Çocukların yaratıcı becerilerini geliştirmeye devam etmeye teşvik etmek için uygulamaya düzenli olarak yeni müzikler, zorluklar ve ilham verici içerik eklenecek.

Hem LEGO Group hem de UMG‘nin araştırmasının ortaya koyduğu gibi, müzik ve yaratıcı oyun çocukların yaşamında büyük bir öneme sahip:

• Ebeveynlerin %89’u müziğin yaratıcı beceriler geliştirmeye yardımcı olduğunu söylerken, %83’ü çocukların özgüvenini oluşturmaya yardımcı olduğunu söylüyor.

• Ebeveynlerin %94’ü LEGO yapım parçalarıyla oynamanın yaratıcılığı geliştirmeye yardımcı olduğuna inanıyor, %91’i problem çözmeyi iyileştirdiğini ve %89’u özgüvenine katkı sağladığını belirtiyor.

• 5-12 yaş arası çocukların %74’ü, müziğin arkadaşlarıyla bağlantı kurmaya yardımcı olduğunu söylüyor. 6-10 yaş arası çocukların yarısından fazlası her gün müzik dinlediğini vurguluyor.

• 5-12 yaş arası çocuklar ve ailelerinin %76’sı, müziğin kim olduklarını ifade etmelerine yardımcı olduğuna inanıyor.

• Ebeveynlerin %81’i müziğin aileleri bir araya getirdiğini ve çocuklarına bağlanmalarına yardımcı olduğunu söylüyor.

• Ebeveynlerin %92’si ve 5-12 yaş arası çocukların % 95’i LEGO ile oynamanın tüm aile için eğlenceli olduğunu söylüyor.
 
Üst
Alt