Joomla 3 Kurulumu

• Konbuyu başlatan Eqe
  • Başlangıç tarihi
E

Eqe

Guest
1- Adım: Bu adımda sol tarafta gördüğünüz şekilde Site adını ve site tanımlamasını giriyoruz. Sağ bölümde ise klasik ayarlardan olan, mail adresi, yönetici adı ve yönetici şifrelerini giriyoruz. En alttaki bölümde ise, kurulum sonrası sitenin yayına olup olmaması gerektiğini ayarlayabiliyorsunuz. Sonra üstteki kırmızı ok'u takip ederek Next'e tıklıyoruz.

joomla3_kurulum_01.jpg

2- Adım: Kurulumun ikinci adımında veritabanı bilgilerini yazmamız gerekiyor. Eğer hostinginiz joomla uyumlu ise veritabanı tipini Mysqli seçmeniz durumunda veritabanı otomatik olarak oluşacaktır. Bizim sadece buradaki bilgileri kurallara uygun şekilde doldurmamız yeterlidir. Hatırlarsanız, daha önceki sürümlerde buradaki bilgileri öğrenebilmek için cpanel yada plesk paneldeki veritabanı bölümüne giriş yaparak, veritabanı ve kullanıcısını oluşturuyorduk. Bilgileri tam olarak doldurduktan sonra sağ üstten next'e tıklıyoruz.

joomla3_kurulum_02.jpg

3 Adım: Ve gördüğünüz gibi son adıma geldik. Burada sitemizi nasıl kurmamızı istediğimizi soruyor. Yani örnek içerik yüklemek isteyip istemediğimizi. Demo sayfasını görebilmek için bu kurulumu hazırlarken kırmızı kutu içine aldığımız BLOG ENGLISH'i seçip, ileriyi tıkladık.

joomla3_kurulum_03.jpg

4- Adım: Aslında böyle bir adım yok. Buradaki ekran sunucu hızınıza göre birkaç saniye içerisinde kaybolacaktır. Şuan sitenizin kurulum işlemi tamamlanıyor.

joomla3_kurulum_04.jpg

5- CONGRATULATIONS! Tebrikler! Joomla siteniz kuruldu. Burada turuncu bölümdeki Remove Installation Folder kısmına tıklamayı unutmuyoruz. Şimdi sitemize bakabiliriz.

joomla3_kurulum_05.jpg

6- Yönetici Panel Girişi: Joomla 3 serisinin yönetici paneli girişi bu şekilde.

joomla3_kurulum_06.jpg

7- Site Önyüzü: Kurulum bölümünde BLOG örnek içeriğini seçtiğimiz için sitemiz bu şekilde kuruldu. Herşeyi hazır, kullanıma hazır harika bir blog sitesi karşımızda!

joomla3_kurulum_07.jpg

8- Yönetici Paneli İlk Giriş Ekranı: Yönetici Girişi yaptıktan sonra bizi karşılayan ekran bu şekilde. Alışkın olduğumuz joomla panelinden çok farklı. Belki alışmakta zorlanacağız ama yeni eklenen özellikler sayesinde ve kullanılan gelişmiş teknoloji sayesinde bu paneli kullanmak çok zevkli ve kolay olacak.

joomla3_kurulum_08.jpg

Alt