Günün Yazısı - Kafka'nın Bebeği - 01.04.2021

SuMBuL

Tam güldüğün yerde başlar şiirler... Yang❤️
Moderator
Franz Kafka'nın küçük bir kız çocuğu için yaptığı muhteşem bir şeyin hikayesi...

Bir gün Franz Kafka, günlük yürüyüşlerini yaptığı parkta yürürken ağlayan küçük bir kız görür. Oyuncak bebeğini kaybeden küçük kız oldukça üzgündür. Kafka kendisinin de bebeği arayacağına dair söz verir ve ayrılırlar.

Ertesi gün aynı noktada buluşurlar. Bebeği çok arayan fakat bulamayan Kafka, küçük kıza bebeğin ağzından bir mektup yazmıştır:

“Lütfen benim için endişelenme, dünyayı görmek için uzun bir yolculuğa çıktım. Sana başımdan geçenleri anlatacağım.”

Buluşmalar ve bebeğin maceralarıyla dolu mektupları bir süre devam eder. Buluşmalarının son gününde Kafka, küçük kıza oyuncak bir bebek götürür. Küçük kız, kaybettiği bebeğinden oldukça farklı olan bu oyuncak bebeğe şaşkınlıkla bakar. Bebeğe iliştirilmiş bir not ise küçük kızın şaşkınlığını giderir :

“Yolculuğum beni çok değiştirdi.”

Küçük kızın henüz fark etmediği, ancak aradan yıllar geçip de yetişkin bir kadın olduğunda fark edeceği bir şey vardır. O da, bebeğin gözündeki çatlağa sıkıştırılmış bir notun varlığıdır.

Not şudur:

“Sevdiğin her şeyi er ya da geç kaybedeceksin, ama sevgi başka bir surette tekrar karşına çıkacak.”

Alt