En Son 152 Yıl Önce Gerçekleşen Süper Mavi Kanlı Ay Tutulması ve Burçlara Etkileri

Strong

New member
Kullanıcı
Katılım
3 Şub 2018
Mesajlar
134
Tepkime puanı
94
Puanları
0
Yaş
31
Konum
İstanbul
Cinsiyet
Erkek
Böyle bir gökyüzü olayının son olarak 152 yıl önce yaşandığı biliniyor. Ayrıca tutulma sırasında Ay, normale göre yüzde 14 daha büyük ve parlak olacak. Tutulma Türkiye'den saat 18:34'de az da olsa gözlemlenebilecek. En net şekilde ise ABD'nin Batı yakası ve Güneydoğu Asya ülkelerinde gözlemlenecek. Ayrıca NASA'nın canlı yayınından da tutulmayı izleyebilirsiniz. Peki bu az rastlanan ve Aslan burcunda gerçekleşecek olan tutulmanın burçlara etkileri neler?
1. Koç
Tutulma Koç burçlarında aşk konularında hareketlenmelere neden olacak. İstediğiniz başlangıçları gerçekleştirebilir ya da bu konulardaki soru işaretlerinizi giderebilirsiniz. Bir diğer önemli konu ise arkadaşlıklar olacak. Yani Koç burçları için dengelerin değiştiği, farkındalığın arttığı ve ilişkilerdeki dengelerin tamamen değişebileceği bir dönem.
2. Boğa
Boğa burçlarını iş yerlerinde evlerinde değişiklikler bekliyor. Bu ailenizle veya ev arkadaşlarınızla yaşayacağınız problemlerin çözülebileceği ya da sonuca bağlanabileceği bir dönem. Ayrıca iş yerinizde emeklerinizin karşılığını alacağınız ve beklemediğiniz gelişmeler yaşayacağınız bir dönem olacak.
3. İkizler
İletişimin yoğun olacağı ve sevdiklerinizin sizden yardım isteyeceği bir dönem sizi bekliyor. Aslında bu yardımlar birazcık karışıklığa neden olsa da seve seve yapacak ve keyif alacaksınız. Ayrıca yurt dışı gibi büyük planlarınız varsa harekete geçmenin tam zamanı.
4. Yengeç
Yengeçler bu dönemde en çok maddi konularda dikkatli olmalılar. Hayatına yeni bir yön vermek isteyen ve yeni bir başlangıç yapmak isteyen Yengeç burçları harcamalarını kontrol altında tutarlarsa herhangi bir sıkıntı yaşamayacaklar.

5. Aslan
Bu tutulmanın asıl kahramanı Aslan burçları. Tutulma Aslan burcunda gerçekleşecek ve adeta yepyeni başlangıçların yaşandığı bir dönem olacak. Aslan burçları için değişim ve dönüşüm zamanı adeta. Yeni kararlar verme eğilimde olacaklar ve özellikle ilişkilerinde netlik arayacaklar. Eğer ilişkileri yoksa yeni biriyle tanışma veya ilişkinin başlangıcı olabilir. Kısacası Aslan burçları için gelecek planlarını şekillendirdikleri ve hiç beklemedikleri gelişmelerle karşılaştıkları bir dönem olacak.
6. Başak
Başak burçları içine kapanmayı ve biraz yalnız kalmayı isteyebilir bu dönemde. Beklenmedik gelişmelerle, ani projelerle ve sonuca bağlanması gereken bazı problemlerle karşılaşabilirler. Ayrıca sağlık konularında dikkatli olmaları ve yapmaları gereken şeyleri ertelememeleri gerekiyor.
7. Terazi
Teraziler en büyük değişimi arkadaşlık konularında yaşayacaklar. Sosyal çevreleri tamamen değişebilir eski arkadaşlıklar bitebilir ve yepyeni ilişkiler ve sosyal çevreler oluşturulabilir. Ayrıca maddi anlamda sağlıklı kararlar verdikleri takdirde şans Terazilerden yana.
8. Akrep
Akrep burçlarını kariyer anlamında önemli gelişmeler ve değişiklikler bekliyor. Karşısına çıkan fırsatları değerlendireceği ve ne istediği konusunda emin olması gereken bir dönemden geçecekler. Ayrıca hobilerine zaman ayırmak isteyecekleri bir zamandalar. Bu süreçte başkaları tarafından yanlış anlaşılmamaya dikkat etmeleri gerekiyor.
9. Yay
Yay burçları için hayatın tadını çıkarmak ve tüm kötü şeylerin acısını çıkarmak isteyecekleri bir dönem olacak. Hem mutlu olmak hem de çevresindeki insanları mutlu etmek isteyecekler. Maddi anlamda zorlanacakları bir dönem olabilir. Aşk hayatlarında ise romantik rüzgarların eseceği bir dönem.

10. Oğlak
Aşk ve ilişkiler anlamında güzel başlangıçlar bekliyor Oğlak burçlarını. Bu bir evlilik kararı ya da işle ilgili bir ortaklık kararı olabilir. Maddi anlamda da dengelerin değişeceği ve yeni kararların alınacağı bir dönem olacak.
11. Kova
Kovalar için adeta değişim zamanı. İş, aile, arkadaşlıklar, ilişkiler... Geriye dönüp baktıklarında 2018'in onlar için dönüm noktası olduğunu görecekler. Birçok konuda önemli kararlar verip kısır bir döngüye girmiş ilişkilerine son vermek isteyecekler.
12. Balık
Sağlık ve iş konularında değişiklikler yaşayacaklar Balık burçları. Çalışma ortamının veya arkadaşlarının değişmesi söz konusu olabilir. Ayrıca sağlık problemlerini geçiştirmemeli, bu konuda dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.
 

Minikçe

Well-known member
HanımZade
Katılım
11 May 2017
Mesajlar
9,662
Tepkime puanı
11,973
Puanları
113
Konum
..
Cinsiyet
Kadın
11. Kova
Kovalar için adeta değişim zamanı. İş, aile, arkadaşlıklar, ilişkiler... Geriye dönüp baktıklarında 2018'in onlar için dönüm noktası olduğunu görecekler. Birçok konuda önemli kararlar verip kısır bir döngüye girmiş ilişkilerine son vermek isteyecekler.
 
Üst
Alt