Burçların En Sık Karşılaştığı Sağlık Problemleri

  • Konbuyu başlatan Muzik
  • Başlangıç tarihi
Oğlak

giphy.gif


Oğlaklar genel olarak kemik hastalıklarından şikayet ederler. Özellikle diz ağrıları ve romatizma en çok şikayet ettikleri şeydir. Deri problemleri de sıkça karşılaştıkları problemlerden biridir. Ayrıca kemik hastalıklarına bağlı olarak ortopedik hastalıklar, diş hastalıkları, diz kapağı problemleri yaşayabilirler. Bu hastalıklar sonucunda mide asidi ve benzeri rahatsızlıklar da yaşayabilirler.

Kova

giphy.gif


Genellikle kanlarının yapısında ortaya çıkan hastalıklardan muzdarip olur kovalar. Dolaşım sistemi problemleri, kramplar, topuk ve bilek rahatsızlıkları, varis ve damar rahatsızlıkları gibi problemler yaşayabilirler.

Balık

giphy.gif


Balık burçları sinir sistemleriyle ilgili problemler yaşayabilirler. Buna bağlı olarak reflekslerinde sorunlarla karşılaşırlar. Ayrıca psikolojik rahatsızlıklar da balık burçlarında sıkça görülür. Bazen çok duygusal bazen çok gergin olurlar. Ayrıca sağlığına zarar verecek maddeler kullanmaya da eğilimli olurlar.

Koç

giphy.gif


Koç burçları genel olarak baş bölgesinde problem yaşarlar. Baş ağrıları, diş problemleri, migren, çene aşınması en çok şikayet ettikleri sağlık sorunlarıdır. Ayrıca çok hareketli oldukları için sık sık düşüp yaralanma riskleri vardır.

Boğa

giphy.gif


Boğalar sık sık boğaz enfeksiyonu, tiroit bezi hastalıkları, boyun tutulması, bademcik iltihabı ve kulak enfeksiyonu gibi problemler yaşayabilirler. Ayrıca boğa burçları genelde kilo almayla ilgili de sorun yaşayabilirler.

İkizler

giphy.gif


İkizler burcu genelde grip, soğuk algınlığı, nezle gibi problemleri sıkça yaşarlar. Öksürme ve grip gibi şikayetleri neredeyse sürekli olur. Ayrıca uyku problemleri ve sindirim sisteminde problemler de ikizler burcunda sıkça görülür.

Yengeç

giphy.gif


Yengeçler genelde sindirim problemlerini sıkça yaşarlar. Bağırsak problemleriyle birlikte reflü ve bunlara bağlı olarak kilo problemleri de en çok yaşadıkları sağlık problemlerindendir. Ayrıca çok kolay depresyona girerler.

Aslan

giphy.gif


Aslan burçları en çok sırt ve kalp rahatsızlıkları yaşarlar. Çarpıntı, kalp krizi ise yaşayabilecekleri en tehlikeli rahatsızlıklardır. Ayrıca sırt ağrıları da sıkça karşılaştıkları bir sağlık problemidir. Aslan burçları kalp hastalıklarından korunmak için olabildiğince az stresli bir hayat yaşamalı, yorulmamalı ve üzülmekten kaçınmalılardır.

Başak

giphy.gif


Ülser, kabızlık, çeşitli yiyeceklere alerji gibi şikayetleri sık sık yaşar başak burçları. Ayrıca onlar için hastalık hastası demek de yanlış olmaz. Genel olarak bakarsak başak burçlarında en çok görülen sağlık problemleri genelde bağırsak ve midede olur.

Terazi

giphy.gif


Genellikle böbrek, sırt ve bel bölgelerinde problemler yaşayan terazi burçları bağırsak ve türevi problemleri sıkça yaşarlar. Ayrıca bulaşıcı hastalıklara da çok kolay yakalanırlar ve soğuk algınlığının en sık rastlandığı burç terazi burçlarıdır.

Akrep

giphy.gif


Üreme sistemleri ve hormonlarıyla ilgili sıkça problem yaşar akrep burçları. Kasık ağrıları, prostat, rahim ve yumurtalık rahatsızlıkları da sıkça görülür. Diyabet de sıkça rastlanan hastalıklardandır.

Yay

giphy.gif


Yay burçları genellikle kilo ve kalça problemlerinden yakınırlar. Ayrıca diş ve diş eti, karaciğer problemleri de yay burçlarında sıkça görülür. Omurilik rahatsızlıkları konusunda da dikkatli olmaları gerekir.
 

Minikçe

Well-known member
HanımZade
Katılım
11 May 2017
Mesajlar
9,662
Tepkime puanı
11,973
Puanları
113
Konum
..
Cinsiyet
Kadın
Kova

giphy.gif


Genellikle kanlarının yapısında ortaya çıkan hastalıklardan muzdarip olur kovalar. Dolaşım sistemi problemleri, kramplar, topuk ve bilek rahatsızlıkları, varis ve damar rahatsızlıkları gibi problemler yaşayabilirler.
 
A

AyLa

Guest
TeraziGenellikle böbrek, sırt ve bel bölgelerinde problemler yaşayan terazi burçları bağırsak ve türevi problemleri sıkça yaşarlar. Ayrıca bulaşıcı hastalıklara da çok kolay yakalanırlar ve soğuk algınlığının en sık rastlandığı burç terazi burçlarıdır.

Hmmm
 
Üst
Alt