Bir Kızım Olsun İstiyorum Ama Çok Korkuyorum..

M

Muzik

Guest
Zeytin gibi gözleri olsun, elma gibi yanakları, balla yoğrulmuş lüle lüle saçları. Parmakları ısırmalık, göbüşü mıncırmalık olsun. Babasına aşık, annesine benzesin. Babam yanımda olduktan sonra bana hiçbir şey olmaz desin. O'na baktığımda cenneti görme bahtiyarlığına sahip olayım. Kaşlarımı hiç çatmayayım, içimde depremler olsun, fırtınalar kopsun ama ona sinirlendiğimi belli etmeyeyim. Benden korkmasın. Hata yapmaktan, beni çok sevdiği için kaçınsın. "Eğer ben şunu yaparsam, babam beni gebertir" demesin. "Babam duyarsa çok üzülür, yapmamalıyım" desin. Hayatımın anlamı olsun, her şeyim, canım ciğerim olsun. Bağrımda hislerim coşuyor, çok istiyorum bir kızım olmasını ama korkuyorum. Ya O'nu;

Taciz ederlerse?

b5b92499-b458-40c8-99a6-0049f208fb35.jpg

Ya korkusundan taciz edildiğini söyleyemezse? Mağdur çocukların %90'ı tanıdık ve yakın akraba tarafından taciz edildiği gerçeğiyle yaşayabilir miyim? Kızıma dokunanın ellerini keserim.

Kandırılırsa?

9b838493-0ed3-4d0c-bf66-97b0a0567e7e.jpg

Dejenere olmuş toplumda kime güveneceğini bilmeden yaşamasını istemem kızımın. Amacı ne olduğu belli olan, lanet olası üreme hormonlarının ardına sığınan mahlukatlar tarafından kandırılmasına göz yumamam. Sevgiyle yoğrulmuş kalbi ayırt edemez gerçekleri.

Hor görülürse?

5953d448-4dd7-4401-b1c7-b324cb972873.jpg

Hayranı olduğu sanatçının konserine sırf kadın olduğu için yalnız gidemezse, gönlünce eğlenemez, giydiği kıyafetler yüzünden eleştirilirse, takip edilirse, saplantılı, takıntılı insanlarla tanışırsa, iş yerinde beceri ve yeteneklerine değil de fiziğine bakılırsa, evleneceği adamdan sözlü ve fiziki şiddet görürse, insanlar O'na edep ve ahlak dersi vermeye kalkışırsa, tek görevinin ev işleri yapmak olduğu düşünülürse, toplu taşımada, sokakta, markette hep tedirgin olursa, eşinden boşansa, dul kaldı diye farklı gözle bakılsa, Allah korusun tecavüze uğrasa, öldürülse...
Hayır hayır güzel kızım, sana bunu yapamam. Sen kal orada, ben seni buradan da severim.
Sen daha #KadınOlmak ne demek bilmiyorsun.

miSsy

New member
HanımZade

Radioactive

New member
Kullanıcı
Resmen insan olduğum için utanıyorum. Keşke bir ağaç olsaydım. En fazla zararım dökülen yapraklarım olurdu...

Minikçe

Well-known member
HanımZade
Alt