Twitter İçerikleri Okumadan Retweetleyen Kullanıcılarını Uyarmaya Başladı

BaRoN

Mevsim.Org Doğru Adrestesiniz
Yönetici
Katılım
2 Haz 2019
Mesajlar
3,417
Tepkime puanı
6,365
Puanları
113
Yaş
48
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Twitter, son üç aydır test ettiği ve kullanıcıları bir içeriği okumadan retweet etmekten uzaklaştıracak özelliğini tüm kullanıcıları için açmaya başladı. Özellik, üç aylık test sürecinde fazlasıyla olumlu sonuçlar gösterdi.

Sosyal medya devi Twitter, her sosyal medya platformu gibi ister istemez yalan, sahte veya aldatıcı haber ve içeriklerin barındığı bir yer haline gelebiliyor. Fakat platform son aylarda bu durumun üstesinden gelmek için yeni önlemler almaya devam ediyor. Şirket, haziran ayında yaptığı bir paylaşımda bu önlemlerden birisini daha açıklamıştı.
Resmi Twitter Support hesabı tarafından yapılan paylaşımda bir içeriğin lakırtı başlatabileceğini, dolayısıyla o içeriği paylaşmadan önce içeriği okumamız gerektiğini belirtmişti. Ancak Twitter, bu konuda bize yardımcı olmak için yeni bir özelliği devreye sokacağını duyurmuştu.

Özellik 3 aydır test ediliyordu

e616e5cf4d8bf3aa2535cc899fb9643f3c144f3e.jpg

Twitter'ın yeni özelliği, yalnızca Android kullanıcıları için yayınlanan bir özellikti. Bu özellik kapsamında bir kullanıcı tıklamadığı bir içeriği okumadan Retweet ederse karşısına bir uyarı çıkıyordu. Bu uyarıda Twitter, başlıkların tüm hikâyeyi anlatmadığını kullanıcıya söyleyerek kullanıcıyı içeriği okumaya teşvik ediyordu.

Özellik, geçtiğimiz üç ay içinde sınırlı sayıdaki kullanıcı kitlesiyle birlikte test edildi. Üç aylık test sürecinin ardından sosyal medya devi, 24 Eylül'de yeni özellikle birlikte elde ettiği başarılı sonuçları açıkladı. Twitter'ın yeni özelliği, paylaşılan sonuçlara göre gerçekten de işe yaramıştı.

Test fazlasıyla olumlu sonuç gösterdi

f41922f384d5e9590f2da2c8b78efd483c73ac1d.jpg

Twitter'ın paylaştığı sonuçlara göre uyarı mesajını gören kullanıcılar, Retweet etmeye çalıştıkları içeriği %40 daha fazla açtı. Bununla birlikte Retweet etmeden önce içeriği okuyanların oranı %33 artış gösterdi. Bazı kullanıcılarsa haberi doğrudan Retweet etmemeye karar verdi ve içeriği okumadı.

Son üç ay içinde fazlasıyla olumlu sonuçlar gösteren özellik, bu hafta sonundan itibaren uygulama geneline yayıldı. Özellik, yakında ülkemiz de dahil olmak üzere tüm dünyada kullanıcıları bir içeriği okumadan önce o içeriği paylaşmaktan uzaklaştırmak için kullanıma sokulacak.
 

Charismax

Well-known member
Kullanıcı
Katılım
16 Tem 2020
Mesajlar
192
Tepkime puanı
437
Puanları
63
Yaş
35
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
oldu olacak cloudda koysun... haber ajansımı bu önce bir vizyon misyon olaylarını tam oturtup.. biz neyiz ne işe yarıyoruz desinler...
 

BaRoN

Mevsim.Org Doğru Adrestesiniz
Yönetici
Katılım
2 Haz 2019
Mesajlar
3,417
Tepkime puanı
6,365
Puanları
113
Yaş
48
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
Kardesim herşeyi beklerim ben cloud düz fark yapmaz 🤣🤣🤣
 

lalala

Moderator
Moderator
Katılım
9 May 2019
Mesajlar
833
Tepkime puanı
877
Puanları
0
Yaş
35
Cinsiyet
Kadın
@BaRoN yararlı bilgiler için teşekkürler..
 
Üst
Alt