Twilight Serisinin Yazarı İki Hikaye Daha Yazmak İstiyor

Fineas

Epik
Kullanıcı
Geçtiğimiz yaz dünyaca ünlü Twilight kitap serisine Midnight Sun ile yeni bir halka ekleyen yazar Stephanie Meyer, macerayı iki yeni hikaye ile devam ettirmek istediğini açıkladı.

stephanie-meyer-iki-hikaye-1-1024x576.jpeg

Stephanie Meyer, 2005 ile 2008 yılları arasında Twilight serisinden art arda 4 roman çıkarmıştı. Kristen Stewart ve Robert Pattinson‘ın başrolde olduğu 5 filmle beyazperdeye uyarlanan Twilight kitap serisi, 49 dile çevrilerek dünya çapında 160 milyon adet satılmıştı. Meyer’in yıllar sonra yazdığı son romanı Midnight Sun da, yayınlandığı Ağustos 2020‘den itibaren 3 ay gibi kısa bir sürede 1 milyondan fazla sattı.

İki Kitap Daha Gelecek Ama Hemen Değil

Midnight Sun‘ın 1 milyonuncu satışını online canlı etkinlikle kutlayan Meyer, serinin geleceğiyle ilgili olarak, “Twilight dünyasında yazmak istediğim iki kitap daha var. Bunların ana hatlarını çizdim ve ilkinin bir bölümünü yazdım. Şu anda bunu yapmaya hazır değilim, yepyeni bir şey yapmak istiyorum. Benim için yazma sevincinin çoğu yaratmaktan geliyor ve gerçekten yeni bir dünya, yeni kurallar ile yeni mitoloji yaratmak istiyorum. Mitoloji benim tarzım.” dedi.

stephenie-mayer-1024x577.jpg

Meyer, Midnight Sun’ı Yazarken Zorlanmış

Midnight Sun romanı ile ilgili olarak USA Today‘e de röportaj veren Stephanie Meyer, serinin ilk kitabının Edward Cullen‘ın gözünden yeniden anlatıldığı bu romanı yazarken zorlandığını çünkü daha önce yazdığı hikayedeki parametreler arasında kalmak zorunda olduğunu söyledi. Meyer, “Kitabı yazarken en heyecanlandığım kısım, Edward ve Bella’nın ayrıldığı 4. bölüm oldu. Bu bölümde istediğim her şeyi yazmakta özgürdüm” diye konuştu.

Alt