Tüm mesajlar ve bilgiler WhatsApp'tan BİP'e taşınabilecek!

Tüm mesajlar ve bilgiler WhatsApp'tan BİP'e taşınabilecek!​

WhatsApp ve benzeri uygulamalardaki mesaj geçmişi, kişiler, fotoğraf ve videolar Turkcell'in geliştirdiği ve operatör bağımsız olarak kullanılabilen BİP'e taşınabilecek.​

Pandemi süreci ile beraber anlık mesajlaşma uygulamalarının daha fazla kullanılmasıyla beraber bu sektörde de bir hareketlilik oldu. Kısa süre önce WhatsApp'ın kullanıcılardan kişisel verileri vermelerini zorunlu kılmasıyla beraber diğer anlık mesajlaşma uygulamaları daha fazla kullanılmaya başlandı. Bu uygulamalardan biri olan ve Turkcell tarafından geliştirilen BİP Türkiye'de 30.4 milyon kişi tarafından kullanılıyor.

bip-haber-eryz.jpg


Tüm mesajlar ve bilgiler WhatsApp'tan BİP'e taşınabilecek!​

Benzerlerinde olduğu gibi birçok özelliği bulunan BİP uygulaması ile ilgili detayları bugün İstanbul'da düzenlenen bir basın toplantısında Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ verdi. Tansuğ'un verdiği bilgilere göre kısa bir süre sonra WhatsApp ve benzeri uygulamalardan hem mesaj geçmişi hem de kişileri BİP uygulamasına taşınabilecek. Ayrıca gruplar da yine farklı uygulamalardan BİP'e taşınabilecek. Taşıma sırasında fotoğraf ve videolar da dahil olacak. Burada kontrol tamamen kişiye kalacak.

Yeni özellik kısa süre sonra kullanıma sunulacak. Bu sayede farklı anlık mesajlaşma uygulamalarını kullananlar tüm verilerini BİP'e taşıyabilecek.

BİP ile ilgili bazı rakam ve bilgiler​

  • Ocak ayından bu yana 31 milyon yeni kullanıcı geldi (Ocak 2020'den bu yana)
  • 76 milyon toplam indirme
  • 15.8 milyon yurtdışından yeni kullanıcı geldi
  • 30.4 milyon aktif kullanıcı
  • BİP operatör fark etmeksiniz kullanılabiliyor
  • Türk mühendisler tarafından geliştirildi


-Alinti-
 
Üst
Alt