Salatennariye Duası ve Anlamı

Salatennariye Duası ve Anlamı

Bu salâtennariye çok önemli bir salâttır. Tecrübesi yapılmış, pek çok evliya tarafından çeşitli hastalıklar için ve mühim işler için okunmuş ve arzulanan husus tahakkuk eylemiştir. Bu durum karşısında gece gündüz bu sâlatü selâm okunmalıdır. Hangi niyetle ve hangi iş için okunursa okunsun, muhakkak tesiri görülecek ve sezilecektir. Bunda bilginlerimizin ittifakı vardır.

Bunun bir de hatim usulu vardır: Meselâ, bir iş için okunacaksa 4444 defa okunmalıdır. İşte bu biçimde hatmedilmiş sayılacaktır. Bir kaç defa bu biçimde yapılmalıdır. Zira büyüklerimiz böyle târif eylemişlerdir.

Peygamberimizin üzerine çok salâtü selâmlar getirilmiştir. Bunların sayıları sonsuzdur. Ancak bu salâtü selâmla istenilen hususlar çok şumullüdür,

salaten.jpg.webp

Türkçe Okunuşu : (Allahumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedin tenhallü bihil ukadü ve tenfericü bihil kürebü ve tükdâ bihil havâicü ve tünâlü bihirreğâibü ve hüsnül havâtimi ve yüsteskal gamâmü bivechihi ve alâ alihi ve sahbihi ve sellim.)

Anlamı “Allah’ım, Resulümüz Muhammed Aleyhisselâm ve ehlinin üzerine mükemmel bir rahmet ver ki, onun sayesinde bizi bütün korku ve öfkelerden kurtarmış olasın. Onunla bizim arzularımızı yerine getirmiş olasın ve yine onunla bizi kendi yanındaki en üstün derecelere yükseltesin, ve Rabbimiz; onunla, hayatta ve öldükten sonra bizi bütün hayırların sonuna kavuşturasın. Muhakkak Sen herşeye kadirsin.(29)

Fineas

Epik
Kullanıcı
bu sayıyı neye gore verıolar ben hadıslerde hıc boyle sayıya rastlamadım Allah hıc bı duayı gerı cevırmez artı hz peygamberde dualarınızda acelecı olamyın ısrarcı olun demısde ıllakı bu salavatında tabıkı tesırı vardır ama neye gore boyle hukum verıyolar sunnete uygunmu tum alimler bu konu uzerınde mutabık kalmısmı .Ya din öyle bişeyki hassas bı konu bıseyde bısı dersın cıgır acarsın sevabının ardı ardısı kesılmez yanlıs bsıı soylersın bidat olur bunlara dıkkat edılmesı lazım .

Son düzenleme:

lalala

Moderator
Moderator
@Fineas haklısın..Dua etmek ümitdir..4444 mutlaka kabul olur, bu sayıya ulaşamayanlar ise redde uğrar demek değildir. Dua az da okunsa çok da okunsa okuyanlar boş kalmazlar, dünyevi istekleri yerine gelmese de uhrevi sevabı kazanırlar inşAllah.

Fineas

Epik
Kullanıcı
@Fineas haklısın..Dua etmek ümitdir..4444 mutlaka kabul olur, bu sayıya ulaşamayanlar ise redde uğrar demek değildir. Dua az da okunsa çok da okunsa okuyanlar boş kalmazlar, dünyevi istekleri yerine gelmese de uhrevi sevabı kazanırlar inşAllah.
kazanırlarda hukmu peygamber vermelı evlıya hukmuyle olmaz cok okuyun denır sayı vermek dogru olmaz bu sayı konusu dırek hadıs olmalı kesin hukum tasıyor cunku bende hadıslerde rastlamadım bu konuya ara ara okurum onu dedım.

lalala

Moderator
Moderator
Zaten mümkünse sayısız okuyalım ama, nerdeee :( Allah kabul eder inşAllah..

Alt