Resimler SEO'nun Ana Faktörü Akıllıca kullanmak Gerekir

EUPHRAT

Mevsim.Org Doğru Adrestesiniz
Yönetici
Katılım
3 Ocak 2017
Mesajlar
1,197
Tepkime puanı
2,691
Puanları
113
Tıpkı web sitenizdeki metin gibi, görsel içerik de müşterileriniz ve arama motorlarınız için optimize edilmelidir. Burada, bu makalede, görünürlüğünü en üst düzeye çıkarmaya ve web sitesi hızını artırmaya yardımcı olan görüntü optimizasyonu ipuçlarını tartışacağız. Görüntüleri web sitenizde nasıl yayınlıyorsunuz? Büyük olasılıkla bunları stok fotoğraf sitesinden indirir ve ardından web sitenize yüklersiniz. Sayfanızın görünümünü aydınlatacağını umarak dev boyutlu kaliteli bir görüntü bulmaktan çok memnun olabilirsiniz. Ama kesinlikle haklı değilsin. Bu resmi ekleyerek, web sitenizin sayfa yükleme hızınızı yavaşlatan ağırlığını artırdınız ve arama motoru alternatif metin olmadan okuyamaz. Gerçek şu ki, uygun görüntü optimizasyonu olmadan, yalnızca web sitenizin SEO güçlerini zayıflatıyorsunuz.

1596227729375.png


Resimlerinizin optimize edilmesini sağlamak için en önemli birkaç ipucu:

1. Doğru Biçimi Seçin Web sitenize resim eklemeden önce en iyi resim dosyası türünü seçtiğinizden emin olun. Birçok görüntü formatı olmasına rağmen, JPEG ve PNG web siteleri için en çok tercih edilen formatlardır. JPEG: Kalite etkilenebilir, ancak sitede gerekli kaliteyi sağlamak ve dengeyi korumak için yönetilebilir. PNG: Kalite daha iyi, ancak dosya boyutları daha büyük.

Çoğu insan bu nedenle PNG üzerinde JPEG kullanır. Büyük bir görüntü gereksinimi olduğunda, insanlar JPEG'i tercih eder. Bazıları, web sitesinin toplam ağırlığını etkilemeden mümkün olan her yerde PNG kullanır.

2. Resimlerinizi Sıkıştırın Web sitelerine yüklenmeden önce resimleri sıkıştırmak şarttır. Bunu yapmazsanız, arama motoru dehşet içinde web sitenize bakacaktır. HTTP Arşivi'ne göre, ortalama olarak görüntüler bir web sayfasının toplam ağırlığının% 21'ini oluşturur. Web sitelerine yüklemeden önce görüntü sıkıştırmanın önemle tavsiye edilmesinin nedeni. Araçlar Photoshop, TinyPNG, TingPNG (WordPress eklentisi) amacıyla kullanılabilir. WP Smush kullanılabilecek başka bir WordPress eklentisidir. Bu araçlar kalitelerini etkilemeden görüntü dosyasının boyutunu azaltabilir.

3. Benzersiz Görüntüler Oluşturun Web sitelerinin her yerinde aynı resim kümesine sahip çok fazla web sitesi bulacaksınız. Aynı işadamı gülümseyen ya da benzer bir şey ya da benzer bir şey tartışırken bir yönetim kurulu odasında aynı insanlar. Çok fazla web sitesinde bu çok yaygın resimler var. Bu durumda, resminizi sitenizde yayınlamadan önce optimize etmenize rağmen, SEO avantajları için orijinal bir resim olarak bir etki oluşturamayabilir. Mümkün olduğunca orijinal görüntüler elde etmeye çalışın (web siteniz için resimleri tıklamayı deneyin). Görüntüler daha orijinal, kullanıcılarınız için daha iyi bir deneyim ve alakalı aramalarda sıralama şansı artar.

4. SEO Dostu Alternatif Metin Alternatif metinler, tarayıcı bunları alamadığında veya indiremediğinde görüntülere alternatif metindir. Görüntü dosyalarını tanımlamak için kullanılır. Görüntüler yüklenmediğinde, alt etiketi görüntü kutusunda gösterilir ve metinde görüntünün ne hakkında olduğunu gösterir. Ayrıca, görüntüler gösterildiğinde fareyle üzerine gelindiğinde de görülür.

Sayfadaki SEO stratejisinin en önemli faktörlerinden biridir. Ayrıca, alt metnin diğer avantajı, arama motorlarının görüntüleri okuyamamasıdır, bu nedenle bu alt etiketler, arama motorlarının arama motorlarının optimizasyonu için yararlı olan görüntüleri okumasına yardımcı olur. Resimlerinize doğru alt etiketler eklemek, web sitenizin görüntüleri anahtar kelimelere bağlayarak daha iyi arama motoru sıralama sonuçları elde etmesine yardımcı olur. Bültenlere kaydolun Popüler bültenlerimize göz atın ve abone olun

5. Site Haritasına Resim Galerisi ekleyin İster ana site haritanıza resim ekleyin, isterse resimler için ayrı bir resim oluşturun, web sitenizin resimlerinin site haritalarınızda bir yere eklenmesi gerekir. Arama motorlarının resimlerinizi tarama ve dizine ekleme şansını artırarak web sitesine giden trafiğin artmasına yardımcı olur. Birçok kişi görüntü galerileri görmek zevk. Bu nedenle, kesinlikle sitenin görünürlüğünün artmasına neden olabilir.
Siteniz WordPress üzerinde geliştirildiyse, Yoast eklentisi site haritası oluşturmaya yardımcı olur.

Sonuç;

Yukarıdaki noktalardan, web sitelerine resim yüklemeden önce, onları optimize etmenin önemli olduğu sonucuna vardık. Doğru dosya biçimini seçmek, alt metinleri kullanmak, dosya boyutunu küçültmek, site haritalarına resim galerisi eklemek ve mümkün olduğunca benzersiz görüntüler yüklemeye çalışmak, arama motoru görüntü optimizasyonunda çok etkili olan faktörlerden bazılarıdır .

 
Üst
Alt