POZİTİF DÜŞÜNME YASASI

EUPHRAT

Mevsim.Org Doğru Adrestesiniz
Yönetici
Bir keresinde en sevdiğim tema üzerine bir eğitim atölyesi yürütürken - bir katılımcı olan Laddu Pinto, 'Düşünce Mühendisliği' ilginç bir soru sordu. “Tüm arzularımıza ulaşma yolu her zaman çok zor ve zorlu olduğunda, neden birincisi arzulara sahip olmalı?” Dedi. Hiç bir arzu olmazsa hayat bu kadar iyi ve tatmin edici olmaz mı?

Bu çok anlayışlı soruyu cevaplamak gerçekten zordu çünkü Gautam Buddha'nın başlangıçta arzuları vardı. Bir insanın 'arzudan arınmış' bir yaşam sürmesi ütopik bir hayal gücüdür. Eh, onu motivasyondan çıkarmak niyetiyle, sohbetin yönünü değiştirdim. Laddu'ya, arzuların gerçekleşmesinin kolay ve erişilebilir hale geldiği bir noktaya gelmenin gerçekten mümkün olmadığını öne sürdüm. Sonra ona birkaç soru sordum, cevapların gerçek yaşam tezahürleriyle dolu bir yaşamın yolunu açan eğriliğini açığa çıkardığı cevapları.

6040

En önemli soru, “Neden gördüğümüz arzulara sahibiz?” (Okuyucunun bu soruları zihninizde okuduğunuzda yanıtlamasını isterim) Bu hayaller ve dilekler hangi amaca hizmet ediyor? Neden zengin olmayı istiyoruz? Ve ünlü? Ve arazi, çiftlik evi veya at gibi mülkler edinmek mi istiyorsunuz? Neden bazı özel ilişkiler için özlüyoruz? Bir duraklama alıp bu soruları düşünün ve 'Neden' cevabını verin?
Dubai'de, denizde bir ada satın alan ve üzerine lüks 'yedi yıldızlı' bir bungalov inşa eden süper zengin bir insan hakkında haberler okudum! O haberi okuduğum an yakındaki bir dükkandan bir dilenci ekmek alırken gördüm! Arkadaşlar, muazzam bir mülk edinilmesi veya temel ihtiyaçların tüketimi olsun, sonuç aynıdır. Her iki durumda da, nihai çıktı sizi iyi, mutlu ve memnun hissetmenizi sağlayan bir duygudur.

İnsanın temel ihtiyacının 'kendini iyi hissetmek' olduğu sonucuna varabiliriz. Hepimiz toplumun her yerine yayılmış çeşitli cazibe merkezlerine bağlıyız, çünkü onlarla birleşmenin bizi iyi hissettireceğini düşünüyoruz.

Bay Good Fellow işinden istifa etti ve daha belirgin bir rolle yeni bir birime katıldı. Açıkçası, muazzam sorumluluk yağ tazminatı ile desteklenmiştir. Bir yağ ödeme paketi ve etkileyici bir atama düşüncesi onun için çok tatmin ediciydi. Bununla birlikte, yeni iş profili nüanslarından geçerken, onun için işler zorlaştı. Sonunda, Bay Good Fellow karmaşa, hayal kırıklığı ve depresyon karmaşasına yakalandı. Bir yıl yeni işe başladı ve hayatı hakkında 'iyi hissetmek' için hiçbir şey yoktu. Tahmin edilebileceği gibi, Bay Good Fellow utanç duygusuyla istifa etti.

İyi hissetme yasası
Bu Kanun (benim tarafımdan icat edilmiş) görünüşte Laddu Pinto'nun sorgusunun çözümü. Olumsuz düşüncelerin rahatsızlığına ve bağıl duygusal neme kapana kapılan birçok insan için de faydalıdır.

Arzular iyidir, ancak bunlara ulaşmaya giden yolun stres, inançsızlık veya mücadele olmadan seyahat edilmesi gerekir. İnsanlar bir arzuyu doğururlar, ancak hemen baskıcı bir düşünceyle çelişirler, arzunun meyvesi öldürülür, o zaman ve orada.
Başarının anahtarı her zaman başımıza gelen her şey hakkında “iyi hissetmek”. Daha da önemlisi, arzu doğduktan sonra öyle olmaktır. Bunun nedeni, yukarıda anladığımız gibi, “iyi hissetme”, her insanın nihai amacıdır ve bu histen sapma, çabaların, performansın ve sonuçların bozulmasına yol açar.

Sevdiğiniz hedefe ulaşmak amacıyla yürürken (ve gerekli önlemleri alırsanız), yolunuz yolculuk boyunca engeller ve beklenmedik darboğazlar gösterebilir. Bunlar, 'kendini iyi hissetme yasasının' mutlaka uygulanması gereken anlardır. Kendisine götüren süreç hakkında doğru bir istek duymamak ve hissetmek, rüzgara karşı yelken açmak gibidir. Yukarıdaki hikayede, Bay Good Fellow, gözden geçirilmiş beklentilerin fırtınasını takdir etmedi ve bu nedenle ilk başarıdan kaynaklanan iyi hissetme durumunu sürdüremedi. Bu nedenle daha fazla büyüyemedi.

6041

'Kendini iyi hissetme yasasını' dinleyen Laddu, “Bu Yasanın uygulanması gerektiğindeki an nasıl bilebilir? “Bu cevap sizin düşünce kelime haznenizde” dedim. Hayatınızın bir 'mücadele' olduğunu düşündüğünüz an, her zaman iyi hissetmediğiniz anlamına gelir. Bu gibi durumlarda, şansınız istenen hedefi gerçekleştiremeyebilirsiniz. Bu Yasayı hemen uygulamanız ve iyi durumların deneyiminize akması için yol açmanız gereken an.

Kasten 'kendini iyi hisset' moduna girdiğinde, kendinle iyi davranmayı öğrenirsin. İyi bir duygu, insanlığın ilk ve en temel deneyimidir. Bugünden sonra kendinizi ne zaman depresyonda hissettiğiniz, hüsrana uğradığınız, doygunlaştığınızı, endişelendiğinizi, endişelendiğinizi, duygusal olarak çalkalandığınızı veya moralinizi düştüğünüzde - her zaman 'İyi Duygu Yasasını' uygulayın ve sonuçları görün. Düşüncelerinizin odağını eşzamanlı olarak sakinleştirici ve amaçlı bir şeye iyi gelebilecek gibi görünmeyecek olan şeylerden uzaklaştırın.

Nefes alma, bakma, göz kırpma, görme, yürüme, koşma vb. Yetenekleriniz de dahil olmak üzere yaşamınızda sahip olduğunuz iyi şeyleri takdir etmeyi öğrenin. 'Kendini iyi hissetme Yasasını' uygularken, kesinlikle mutluluğa ve başarıya çok yakında ulaşacaksınız.
Başarılı ol.

Katre

New member
HanımZade
''........... yaşamınızda sahip olduğunuz iyi şeyleri takdir etmeyi öğrenin'' .Forumun en güzel yanı da neye ihtiyacın varsa onu karşına çıkarıyor.Paylaşımınız için teşekkürler EUPHRAT.

Alt