Masa Başındaki Erkekler Nasıl Zayıflayabilir?

Mia

New member
HanımZade
Katılım
26 Eyl 2016
Mesajlar
654
Tepkime puanı
13
Puanları
0
Cinsiyet
Kadın
Masa başında hareketsiz olarak çalışmak zorunda kalan erkeklerin yapacağı bazı basit hareketler var. Bunların başında derin nefes alarak karnınızı germek şeklinde. Ve karnınızı içinize çekip 5 saniye sayıp tekrar vermek gerekir.
Bunu yürürken de koridorda da yapabilirsiniz. Bu karın germe bırakma hareketi önemli. Ellerini belinin arkasına koyup ve sandalyeye yaslayarak elini arkaya doğru sıkıştırma hareketi yapılmalı. Burada karın ve bel kasları güçlenecektir.Bel fıtığındanda koruyacaktır.
masabasi-150x150.jpg
Karın kaslarını da kuvvetlendirecektir. Aynı hareketin duvarda yapılması. Yine elleri belinin arkasında çukuru kaplar tarzda derin nefes alıp ayak parmağından yükselip ıkınarak duvara doğru ayağı , dizi ve karnıyla esas beliyle duvarı itmesi. Duvarı iterkende elinin o boşluğu doldurması nedeniyle eliyle sıkıştırmasıdır. Ama esas burda ki hareket karın ve bel kaslarını kuvvetlendirmektir.

 

dvrzener

New member
Kullanıcı
Katılım
15 Ara 2020
Mesajlar
14
Tepkime puanı
9
Puanları
3
Yaş
34
Konum
balıkesir
Cinsiyet
Erkek
Yazılım donanım gibi bilgisayar başında yapılacak işlerde masa ve sandalyenin önemi büyüktür. Masa ayağı modellerinden en sağlam olanı seçin ve tekerlekli olmasına dikkat edin. Eğer sağlam bir şey almazsanız masanın ağırlığını kaldırmayabilir. Tekerleksiz alırsanız parkenize zarar verebilir.
 
Üst
Alt