Kedinizin Tırnağını Nasıl Kesersiniz ?

M

Muzik

Guest
stri--enje-krempljev.jpg

Kedinizin tırnaklarını nasıl keseceğinizi öğrenmek sizin için çok daha pratik olacaktır. Bunun için tavsiyemiz kedinize küçükken bu eğitimi vermenizdir. Eğer kedinizin yavruluk zamanları geçeli çok olduysa ya da size büyükken geldiyse onu tırnaklarının kesilmesine alıştırmanız için ihtiyacınız olan şey sabır, özveri ve pratiktir.

Peki, kedinizin canını acıtmadan ya da ortalığı kan gölüne çevirmeden bunu nasıl başaracaksınız?

Öncelikle, kedinizin tırnaklarını parlak bir ışık altında inceleyin. Bunun için patilerini nazikçe sıkarsanız kedinizin tırnakları dışarı çıkacaktır. Daha sonra dışarı çıkan tırnakları ışığa tutunca altında bulunan pembe dokuyu fark edeceksiniz. Bu, tırnağın orta kısımlarında bulunan bir dokudur. Siz, kedinizin tırnağını, bu pembe dokuya gelmeden kesmelisiniz, aksi takdirde kedinizin tırnak kısmında kanama olur ve canı acır.

Kedinizin tırnağını keserken kullanmak için pet shoplardan kedi tırnak makaslarını alabilirsiniz. Eğer buna para vermek istemiyorsanız sizin eskiden kullandığınız tırnak makasınızı (çıt çıt olanlar) da tercih edebilirsiniz.

Tırnak kesmeye başlarken ihtiyacını olan şeyler kısaca; kedi ödül maması, makas, ışık ve kanama durdurucu ilaç olacaktır (önlem olarak). Eğer kedinizin tırnağını kanatırsanız panik yapmayın, kedinizi sakinleştirin ve kanama durdurucu ilacı kedinizin kanayan tırnağına uygulayın.

Başlamaya hazırsanız işte adım adım tırnak kesimi;

1. adım

İyice ışıklandırılmış, rahat bir yer bulun ve malzemelerinizi hazır edin.

2. adım

Kedinizi dizlerinizin arasında sıkıca tutun. Ön patisini tutun ve nazikçe sıkın ki tırnakları dışarı çıksın.

3. adım

Kedinizi sıkıca tuttuysanız ve tırnağı iyice görebiliyorsanız, makasınızı pembe dokuya gelmeyecek şekilde yerleştirin.

4. adım

Tırnağı, dikey bir şekilde kesin. Bu, tırnağın kırılmasını ve ikiye ayrılmasını engeller. Bunu bir seferde yapmanız önemlidir.

5. adım

Tırnağı kestikten sonra kedinizi ödüllendirin. Her patide aynı işlemi uygulayın.

Minikçe

Well-known member
HanımZade
oyy kıymam kesmeye ben :)

Alt