Kazdağları

Strong

New member
Kullanıcı
Katılım
3 Şub 2018
Mesajlar
134
Tepkime puanı
94
Puanları
0
Yaş
30
Konum
İstanbul
Cinsiyet
Erkek
Kazdağları, Anadolu yarım adasının kuzeybatısında yer alan, Biga yarım adasının en yüksek dağıdır. Ee Bölgesi ile Marmara bölgesini birbirinden ayrr, Kazdağları Çanakkale ve Balıkesir sınırları içerisinde kalmaktadır. Edremit körfezinin kuzeyini takiben, kuzey dou-güney batı yönünde 60 – 70 km. uzunluğunda olan Kazdağları, batda Dede dağı, ortada Kazdağı, doğuda Eybek dağı, kuzeydoğuda Gürgen, Kocakatran, Küçükkatran ve Susuz (Sakar dağı) dağlarından oluğur.

60 – 70 km.lik Kazdağları zincirinin ortasında yer alan Kazdağı’nın, güneyi Edremit Körfezi, doğusu Zeytinli çay, kuzeyi Kara Menderes Çay, batısı Altınoluk yerleşiminin batısı (Damla Tepe) ile çevrili olan 21 452 hektarlık alanı, 17.04.1993 tarih ve 21555 sayılı resmi gazetede yayınlanan 93/4243 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Kazdağı Milli Park olarak ilan edil. Kazdağı milli park Balıkesir iline başlı Edremit ilçesi sınırları içerisindedir.

Kazdağları’na nasıl gidilir

İstanbul’dan :
1- Hzlı Feribotla : Yenikapı – Bandırma (1 saat 45 dakika ) – Susurluk – Balıkesir – Havran – Edremit
2- İstanbul – Yalova – Bursa – Balıkesir – Edremit
3- İstanbul – Tekirdağ – Ecabat – Çanakkale – Ezine Ayvack – Küçükkuyu – Edremit

Ankara’dan :
Ankara – Eskişehir – Bursa – Balıkesir – Edremit
İzmir’den :
İzmir – Menemen – Aliaa – Ayvalık – Gömeç – Burhaniye – Edremit
Kazdağları Konaklama

Kazdağları’nı ziyaret edenler için geniş otel ve konaklama olanakları mevcuttur. Kazdağları otelleri ve kazdağları konaklama için gerekli bilgiler sayfamıza eklenme aamasındadır.

Kazdağları Konaklama için tercih edebileceğiniz semtler

Akçay
Altınoluk
Ayvalık
Behramkale
Burhaniye
Edremit
Güre
Küçükkuyu
 
Üst
Alt