İşte Türkiyede yılın otomobili

Minikçe

Well-known member
HanımZade
Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl 3’üncü kez düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” (TYO) yarışması sonuçlandı. Hyundai IONIQ Hybrid, OGD üyesi 76 otomotiv gazetecisinden toplamda 3820 puan alarak birincilik koltuğuna oturdu. Yarışmanın ilk yılında Skoda Superb, geçtiğimiz yıl ise Renault Megane Sedan ödülün sahibi olmuştu.

Yarışmanın ilk etabında; 23 aday otomobil arasından jüri üyelerinin oylarıyla en fazla puan alan 7 otomobil finalde yer aldı. Finale kalan modeller “Tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi, fiyat-değer oranı” kriterler açısından değerlendirildi.

Murat-Berkel-odul-ile.jpg

lastsamurai

Yasaklı Üye
Yasaklı
Paylaşım için teşekkür ederim @Minikçe
fiyat bir kriter olmasa Audi, Volvo,Mercedes,BMW iyi kapışırdı. Ama uçuk fiyatlardalar. Lakin yol tutuşu en sağlam olan , kısa mesafede en iyi manevrayı yapan araç tek kalem Volvo. Adamlar kamyoncular, tırcılar. Bu iş ( yol tutuşu, manevra) en iyi onlar bilir muhtemelen. Ama Hyundai bilmiyorum, benim araç da hyundai ama bir Honda bile etmez açıkçası.

Minikçe

Well-known member
HanımZade
Paylaşım için teşekkür ederim @Minikçe
fiyat bir kriter olmasa Audi, Volvo,Mercedes,BMW iyi kapışırdı. Ama uçuk fiyatlardalar. Lakin yol tutuşu en sağlam olan , kısa mesafede en iyi manevrayı yapan araç tek kalem Volvo. Adamlar kamyoncular, tırcılar. Bu iş ( yol tutuşu, manevra) en iyi onlar bilir muhtemelen. Ama Hyundai bilmiyorum, benim araç da hyundai ama bir Honda bile etmez açıkçası.
çok istiyorum çokkk
m34.png

lastsamurai

Yasaklı Üye
Yasaklı
Ne kadar masum bir kız, pardon araç bu böyle.
Valla ne diyeyim, inşallah bir gün bu araca sahip olursunuz ancak şunu hatırlatırım ki bu Marka LPG taktırmıyor araçlarına ( yanlış hatırlamıyorsam) Benzin deseniz 8 lira falan litresi. Kaldı ki bu araca benzin yetiştirmek mesele çünkü motorları su gibi benzin içiyor. Dizeli varsa alınır ama bunun dizeli var mıdır pek sanmıyorum. Görsellik açısından güzel ama dış görünüş bazen talep nedeni sayılamıyor, iç güzelliğe bakıcaksınız bazen de ( :

Minikçe

Well-known member
HanımZade
Ne kadar masum bir kız, pardon araç bu böyle.
Valla ne diyeyim, inşallah bir gün bu araca sahip olursunuz ancak şunu hatırlatırım ki bu Marka LPG taktırmıyor araçlarına ( yanlış hatırlamıyorsam) Benzin deseniz 8 lira falan litresi. Kaldı ki bu araca benzin yetiştirmek mesele çünkü motorları su gibi benzin içiyor. Dizeli varsa alınır ama bunun dizeli var mıdır pek sanmıyorum. Görsellik açısından güzel ama dış görünüş bazen talep nedeni sayılamıyor, iç güzelliğe bakıcaksınız bazen de ( :
birgün benim olacak...İNŞaALLAH :D

Fineas

Epik
Kullanıcı
en güzleli mazda , subaru ve bmw . Hyundai muyundai hikaye :D

Kalbi-Sebila

You can go your own way
HanımZade
Alıcam benden bundan vınn vınn diye sürüp şoo herifin önünden geçip hava atcam :D :D
Cücüş.jpg

Minikçe

Well-known member
HanımZade
Alt