Alışveriş merkezi kültürünün her geçen gün etksisi daha fazla agösterdiği İstanbul’da Pazar ve çarşı alışkanlıkları giderek azalıyor. Peki İstanbul’da nerelerde Pazarlar kuruluyor?
5413


Elinde Pazar filesi yada çekerek taşına bilen tekerlekli Pazar arabaları... Günümüzde bunları görme ihtimalimiz her geçen gün azalıyor. İnsanlar alışveriş yapmak için Pazaryerine süper market ve AVM’leri tercih ediyor. Fakat umudumuzu yitirmeyelim çünkü İstanbul’da çarşı Pazar alışkanlığının diri tutulduğu semtler hala bulunmakta. Hem de çok fazla rağbet görerek. İşte İstanbul’un en popüler pazarları;

istanbul’un-en-populer-pazarlari.gif1. Beşiktaş Pazarı
Cumartesi günleri Beşiktaş Evlendirme Dairesi’nin yemen yanında kurulan pazara kadınları ilgisi yoğun. Cumartesi günleri Beşiktaş ve Fulya yakınlarında trafik sorununu ortaya çıkaran pazarda giyim, yiyecek ve içecek bulabilirsiniz. Özellikle kıyafetleri ucuza almak isteyen kadınların buluştuğu ortak adreslerden biri olan Beşiktaş Pazarı içerisinde, pek çok markanın ürünlerini çok uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Beşiktaş Pazarı


Adres: Türkali Mahallesi, Nüzhetiye Cd. No:66, 34357 Beşiktaş/Şişli/İstanbul


2. Erenköy Pazarı
Minübüs Caddesi ve istasyon arasında kalan alanda kurulan Pazar. Erenköy Sosyete Pazarı olarak da bilinen pazarda kıyafet ve yiyecek içecek bulabilirsiniz. Yakınında bulunanBostancı Pazarı ile fiyatları sürekli kıyaslanan pazara her pazarda olduğu gibi kadınların ilgisi yoğun.

erenköy pazarı


Adres: Erenköy Mahallesi, Telli Kavak Sk. 18-22, 34738 Kadıköy/İstanbul


3. Fatih Pazarı
Unkapanı Çarşamba arasında kurulan belkide İstanbul en büyük pazarlarından birisidir. Pazarda kumaşlar, kıyafetler, yöresel yiyecekler, tencereler, tavalar aklınıza gelip gelebilecek bir sürü şeyi bulablirsiniz. Pazar o kadar büyük ki 6 sokak ve 2 caddesinde sadece yiyecek içecek tezgahları ye alıyor. Pazar günün ilk ışıklarıyla saat 5’te kuruluyor ve akşam 9’akadar ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda Pazar yakınlarında bulunan Fethiye Müzesi Çarşamba günleri kapalı oluyor.

fatih-pazari.jpg


Adres: Zeyrek Mh., Nevşehirli İbrahim Paşa Cd. No:19, 34083 Fatih/İstanbul


4. Feriköy Organik Pazarı
İsminden de anlaşılacağı üzere organik bir şekilde beslenmek isteyen bireylerin akınına uğrayan Cumartesi günleri kurulan pazar. Satışların kese kağıtlarında yapıldığı pazarda üretici kendi fiyatını kendisini belirliyor. Tabiki belirli kurallar içerisinde Bomonti Caddesininhemen aşağı kısmında kurulan Pazar, sadece Şişli’de değil Kartal, Beylikdüzü, Bakırköy,Küçük Çekmece, Burhaniye, Kayseri Kocasinan ve Talas’tada kuruluyor. Organik yaşama önem veren herkese önerebiliriz.

Feriköy Pazarı


Adres: Cumhuriyet Mahallesi, 34380 Şişli/İstanbul


5. Kadıköy Salı Pazarı
Anadolu Yakası’nda oturan kadınların ziyaret ettiği pazarda daha çok kıyafet satılıyor.Uzunçayı metrobüs durağının tam karşısında yer alan pazara ulaşım çok kolay. Salı Günleri kurulan pazar alanına girmeden bile pazarın etrafında kurulan irili ufaklı satıcılardan da kendinize uygun bir şeyler muhakkak bulabilirsiniz.

Salı Pazarı


Adres: Merdivenköy Mahallesi, Altınçay Sk. No:5, 34732 Kadıköy/İstanbul


6. Pendik Pazarı
Eskiden sokak aralarında kurulan pazar, günümüzde ise İETT otobüs garının hemen arka kısmında yer alan alanda kuruluyor. Hem yiyecek hem de giyecek almak isteyen Kartal Pendik ve Tuzla yakınlarında oturan hanımların sıça uğradığı pazarlardan biridir.

Pendik Pazarı


Adres: Doğu, Ankara Cd. No:174, 34890 Pendik/İstanbul


7. Ortaköy Sosyete Pazarı
Eski ismi Ulus Pazarı olan ve eskiden Akmerkez’in karşısında yer alan pazar günümüzde Ortaköy Dereboyu Caddesinde kurulmaya başladı. Çokünlü markaların ürünlerini bu pazarda mağaza fiyatının çok altından bulabilirsiniz. Pazar giyim ağırlıklıdır. Kıyafetleri daha ucuza getirmek isteyenler her Perşembe Ortaköy pazarına uğrayabilir.

ortakoy-sosyete-pazari.jpg


Adres: Levazım Mahallesi, Çayır Sk. No:4, 34340 – Beşiktaş / İstanbul


8. Yeşilköy Pazarı
Çarşamba günleri kurulan bu güzide pazarımızda da kıyafet almak için birbirleriyle yarışan yüzlerce insanı görebilirsiniz. Florya yolu üzerinde yer alan pazarda aynı zamanda ev eşyaları da görmeniz mümkün.

Yeşilköy Pazarı


Adres: Yeşilköy Mahallesi, Hamdullah Suphi Tanrıöver Sk. No:35, 34149 Bakırköy/İstanbul


9. Bahçeşehir Pazarı
Bahçeşehir'de Bilfen Kolejinin yanında kurulan bu pazarda ne ararsanız bulabilirsiniz. Üstelik haftada iki gün cumartesi ve salı günleri kuruluyor. İçerisinde bir çok ürünü barındıran Bahçeşehir pazarında fiyatlar oldukça ucuz.

bahcesehir-pazari.jpg


Adres: Esenkent Mahallesi, Esenkent-Bahçeşehir Yolu No:14, 34510 Esenyurt/İstanbul


10. Kozyatağı Pazarı
Anadolu yakasında cuma günleri kurulan Kozyatağı Cuma Pazarı Carrefour'un karşısındaki Atacan Kolejinin yanında kuruluyor. Uygun fiyatlı olan Kozyatağı pazarı son derece kalabalıktır.

kozyatagi-pazari.jpeg


Adres: Kozyatağı Mahallesi, Kaya Sultan Sokağı No:70, 34742 Kadıköy/İstanbul

 
Üst
Alt