içimden geçenler 2

Ahmet

New member
Kullanıcı
Sırf bizden değil diye bir başkasının doğrusuna yanlış demek en basit tabiri ile alçaklıktır... bundan daha alçakça olanı ise bizden olupta yanlış yapınca sırf bizden diye yanlışa susuyorsak işte buda alçaklığın daniskasıdır

doğruyu savunurken bile yanlışlarla savunmak sadece bize mahsus bir yöntem olsa gerek..

zalime merhamet mazluma zulümdür dememişler boşuna ... elbetteki intikam hissi ve hırsla hareket etmeyeceğiz lakin hakedene hakettiği kadar değer verip haddinide bildireceğiz
zira aksi halde canımız çok yanıyor

kim bir mazlumun ahını alıyorsa kim birinin ekmeğine namusuna göz koyuyorsa kimde zalimi bilipte susuyorsa elbet rabbim hesap sorar lakin bana denk gelmesin benim rabbim kadar sabrım yoktur bilinsin...

keske geç kalmanın olmadığını bilebilseydik ...
hayatta fırsatları yakaladınmı oyle bi sarılcaksınki o benim dediğinde herkes imrensin .
unutma geç kalsan hayat onu senin önüne yeniden getirmez cimşit pilavı gibi

Allah ile olmak yeter kullara lakin dil de değildir hakikatin özü kalptedir dil Allah ile olsa ne fayda yürek seytana esir olmuşsa...

bazen susarsınız insanlar sizde bulur hatayı bazende konusrusunuz ne cok konusyorsun derler garip değilmidir kişinin kendi hatasını baskasında görmesiherkes bir digernini aynasımıdır su yalan dünyada ..

bu hayat bir sınavdan ibaret madem ozaman bu vurdun duymazlık niye...
sınavın cevap listesimi elinizde yoksa sınavsız gecis hakkınızmı dogdu ...

Edep ve Ahlaktan uzaklaştıkca bttığımız çamur deryası derinleşiyor bizler farkına varmasakta...

anlaşılmak için karşınızdakilerin algılarıyla oynayabilmeniz lazım zira siz ne kadar dogru ifade ederseniz edin onlar sizi sadece anlamak istedikleri gibi anlıycaklarıdır...

.... zira toplumun değer yargılarıyla oynarsanız toplumda sizinle oynar.. lütfen birbirimizin degerlerini yok saymadan ortak paydada elele gönül gönüle olalım

insan ne kadar zeki olursa olsun bazen algılamakta ve durumu yönetmekte çok çaresiz kalabiliyor...
belki bende şuan ohaldeyimdir kim bilebilir....

sebastian anlamadıgım ne biliyormusun bu yalan dünyada 2 metreden otesi yok bu kavgalar cehennemde sıcak oda kapma yarısından baska ne işe yarıyor cennetin gül bahceleri dururken ..

Ahmet

New member
Kullanıcı
sana seni sevdiği söylediğimdeki samimiyeti ben ömrümde kimsede görmedim..

Ahmet

New member
Kullanıcı
güneşin doğu kadar batışı da romantizmdir
öyleyse herşeyin tadını alabilmek lazım
doğdu diye haddinden fazla sevinmekte
battı diye haddinden fazla üzülmekte
doğru olmaz değilmi

Ahmet

New member
Kullanıcı
sanal dünyada gercek rüzgarlar djAhmetle gönül köprüsü için radyomuza bekleriz