HADİ HERKES İTİRAF ETSİİN

AycaKya

New member
HanımZade
Heluu. Bende itiraf edeyim :)
Ankara'da yaşıyorum ama saçma bir oyunda tanıştığım İzmirli bir çocuğa aşık oldum.
İnsan kokusunu bilmediği, sesini hiç duymadığı insanı nasıl özlüyor aklım almıyor hala. Ama her gun özlüyorum :)

Şiir

New member
HanımZade
Aşkı aramak, hep kendi sesimizi, kendi kokumuzu aramak belki.
bizi dolaştıracak bir kılavuzu bulmaya çalışmak.
Terkedildiğimizde
duyduğumuz acı, bir parçamızı kaybetmekten. Terkettiğimizde ardımızda
bıraktığımız keder, terkettiğimiz insanın sesini ve kokusunu kendimizle
birlikte götürerek geride bıraktığımız boşluktan.
Aşkı yaşarken bunu hiç bitmeyeceğini sanmamız, bize bağışlanan büyük
yanılgı sonucu, aşık olduğumuz insanın sesini ve kokusunu kendi parçamız
sanmamızdan.

Yanıldığımız sürece aşığız biz.

Ahmet Altan

Absnthe

www.Mevsim.Org
Kullanıcı
Web sitesi
www.mevsim.org
Seninle olmanın en güzel yanı ne biliyor musun?
Elin elime değmeden avuçlarımı terleten sıcaklığını taa içimde hissetmek.

Seninle olmanın en kötü yanı ne biliyor musun?
”Seni seviyorum” sözcüğü dilimin ucunu ısırırken her konuşmamızda boş yere saatlerce havadan sudan söz etmek.

Seninle olmanın en heyecanlı yanı ne biliyor musun?
Aynı şeyleri seninle aynı anda düşünmek birlikte ağlamak gülmek. Ve buradayken bile seni çılgınca özlemek…

Seninle olmanın en acı yanı ne biliyor musun?
Seni hiç tanımadığım bir sürü insanlarla paylaşmak. Senin yanında olan, seninle konuşan herkesi çocukça kıskanmak.

Seninle olmanın en mutlu yanı ne biliyor musun?
Tanıdık birileriyle karşılaşma tedirginliği ile yollarda yürümek yan yana… Elimdeki şemsiyeye inat yağmurda ıslanmak birlikte. Elimde kır çiçeğiyle seni beklemek… Aynı mekanlarda aynı yiyecekleri yemek.

Seninle olmanın en romantik yanı ne biliyor musun?
Sensiz gecelerde sana söyleyemediklerimi yıldızlara aya anlatmak… Okuduğum kitabın sayfalarında dinlediğim şarkıların türkülerin şiirlerin her mısrasında seni bulmak.

Seninle olmanın en zor yanı ne biliyor musun?
Seni kaybetme korkusuyla hayatta ilk kez tattığım o tarifsiz duygularımı umut denizinin ortasında küreksiz bir sandala hapsetmek. Sevgili yerine yıllarca dost kalmayı başarmak. Yalın ayak yürümek bıçağın en keskin yerinde. Kanadıkça tuz yerine gözyaşlarımı basmak yüreğime.

Seninle olmanın tek yan etkisi ne biliyor musun?

Nereden bileceksin?

Sen benimle hiç olmadın ki. Olsaydın avuçlarım terlemezdi… Isırmazdım dilimin ucunu… Özlemezdim seni yanımdayken.Kıskanmazdım.

Korkmazdım yollarda yürümekten. Islanmazdım yağmurlarda… Yıldızlara aya dert yanmaz, böyle her şarkıda serhoş olmazdım.

Korkmazdım seni kaybetmekten ayaklarım kan revan atlardım sandaldan denize… Ve her kulaçta haykırırdım seni..

Ama sen hiç benimle olmadın ki…

YA AKLIN BAŞKA YERLERDEYDİ YA YÜREĞİN…

after

New member
Kullanıcı
İtiraf ediyorum; Nöbetçi olduğum günler işimden nefret ediyorum. Pazar pazar işe mi gidilir.

P

Piraye

Guest
İlkokulda iken sağ, baş parmağım okulun demir kapısının arasında kalmıştı 23 Nisan gününde. Parmağımın kopmasına ramak kalmıştı, sallasam düşecek gibiydi. Kemik gitmiş, sadece alttaki deri tutuyordu. Ve itiraf ediyorum ki, hastaneye ilk gittiğimde parmağı ciddi ciddi normal evde kullandığımız iğne iplikle dikecekler zannetmiştim. ( : Ve canımın yanmasından ziyade bu korkudan ötürü daha çok ağlamıştım o an. 7 - 8 yaşlarındaydım, çocuk aklı işte... Normal iğne iplikle dikmemişlerdi ama yine de çok acımıştı zaten. Ekstra korkmam boş yereydi yani. Ha bir de o parmağımda tırnak çıkmadı bir süre. Bir daha hiç baş parmağımda tırnağım olmayacak zannetmiştim onda da. :D

Alt