Gönül güzelliği sevginin gücü.

Me`Va

Mevsim.Org Doğru Adrestesiniz
Yönetici
Bir adam güzel bir kızla evlendi. Onu çok seviyordu. Bir gün kadında bir deri hastalığı oluştu. Kadın yavaş yavaş güzelliğini kaybetmeye başladı. Bir gün kocası bir iş için ayrıldı. Dönüş yolunda kaza geçirdi ve görme gücünü kaybetti. Ancak aile hayatı her zamanki gibi devam etti. Ama günler geçtikçe kadın güzelliğini yavaş yavaş kaybetti. Onu sevmeye devam etti adam, ve kadında adamı çok seviyordu. Bir gün kadın öldü. Ölümü adama büyük üzüntü getirdi. Adam tüm ritüellerini tamamladı ve şehri terk etmek istedi.
Arkadan bir adam yaklaştı ve dedi ki: "
-Nasıl yalnız yürüyeceksin? Bugünlerde karın sana yardım ederdi diye sordu".
- Adam şöyle cevap verdi: " Ben kör değilim. Böyle davrandım. Çünkü eşim bu hastalık yüzünden cildinin durumunu gördüğümü bilseydi hastalığından daha çok incinirdi. Onu sadece güzelliği için sevmedim, aynı zamanda şefkatli ve sevgi dolu doğasına aşık oldum. Ben de kör taklidi yaptım. Sadece onu mutlu etmek istedim.

Birini gerçekten sevdiğinizde, onu mutlu etmek için sonuna kadar yanında yürürsünüz ve bazen kör davranmak ve mutlu olmak için başkalarının küçük sorunlarını görmezden gelmek bize iyi gelir. Güzellik zamanla solacak ama kalp ve ruh hep aynı olacak. İnsanı dışarda değil, içindekiler için sevin Allah için sevin işte sevgi sadakat bağlılık bunu gerektirir ... Allah'ım Herkeze mutlu bir yuva hayırlı eş hayırlı evlat nasip etsin
images (4).jpeg

Alt