Çocuklar Cinsel İstismardan Nasıl Korunur ?

M

Muzik

Guest
cocuklarda_cinsel_istismar_belirtileri_h19516_18d47.jpg


Uzmanlar çocukların istismardan korunması için yapılabilecek en iyi şeyin onları bilgilendirmek olduğunu açıkladı.

Gerek fiziksel gerek duygusal olarak uygulanan istismarlar konusunda çocuklara bazı bilgilerin verilmesiyle tehlikeli durumların üstesinden gelinebileceğine değinen uzmanlar, ebeveynlere önemli vazifeler düştüğünü vurguluyor.

PEKİ, EBEVEYNLER ÇOCUK İSTİSMARINA KARŞI NE YAPMALI?
dxETY_1501661650_0857.jpg


ÇOCUKLARA ÖZEL BÖLGELER ÖĞRETİLMELİ


3 yaşlarında olan bir çocuğun kendi vücudunu tanımaya, kendisinde olanın başkalarındaki olanın fark etmeye başladıklarına dikkat çeken uzmanlar,

“Bu yaşlardaki çocuklara özel bölgelerin nereler olduğunu ve bu bölgelere kesinlikle başkasının dokunmasına izin verilmemesi gerektiği izah edilmeli. Burada dikkat edilmesi gereken ilk özellik, izah ederken onu korkutmaması ve çevresindeki kişilere şüphe dolu gözlerle bakmaması gerektiğinin anlatılmasıdır.'' anlattı.

o4khZ_1501661695_399.jpg


İYİ DOKUNMA İLE KÖTÜ DOKUNMA ÖĞRETİLMELİ

Aileler, çocuklarına iyi dokunmanın kısa süreli olabileceğini mesela, saç okşama ya da sırt sıvazlama gibi olduğunu, kötü dokunmanın ise özel yerlerin yakınlarına uzun süreli, onu rahatsız edici olması yönünde olduğundan bahsetmelidir.

lq3YH_1501661745_3441.jpg


Kötü insanların çocuktan yararlanabilmeleri için çocuğun en ufak bir hatasında anne-babaya söyleme ile tehdit ettiği unutulmamalı. Bu nedenle çocuklar, yaptığı davranışlar karşısında çekinmeden ebeveynlerini söyleyebilecek güvende olmalılar.
 

Fineas

Epik
Kullanıcı
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
4,885
Puanları
0
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek
Cocuklara cinsel istismarda bulunanlarida sallandircaksin kelle koltukta oldugunu bilsin bu hayvanlar ki o kadar kolay cesaret edemesinler ~
 
M

Muzik

Guest
Konuştuğumuz şey öyle absürt ve iğrenç ki ! Akıl sır ermiyor böyle sapıkça bir şeyi ülkece normalleşmiş vaziyete getirilmiş olması kabul edilmezliği aşina hale getirmek bence asıl üzücü olan bu.

asdf.jpg
 
Üst
Alt