Çocuğunuzun “çocuk youtuber” olmasına izin verir misiniz?

EUPHRAT

Mevsim.Org Doğru Adrestesiniz
Yönetici
Sosyal medya "etkileyicileri" - çevrimiçi olarak para ve malları çevrimiçi olarak tanıtan insanlar - göründüğü kadar gençleşiyor. Ve hizmetler, ebeveynlere ve çocuklara nasıl yapılacağını öğretmek için açılıyor.

Ralphie Waplington sadece iki buçuk yaşında, ancak Instagram'da neredeyse 20.000 takipçisi var.
Bu sayfada, yetenekli kıyafetler giyen, freebie gezilerinin ve Peppa Pig ve McDonald's gibi markaların sponsor olduğu ön gönderilerin keyfini çıkardığı resimlerini sunuyor.

Essex'deki Brentwoodlu anne babası Stacey Woodhams ve Adam Waplington, 2017 yılında, sadece birkaç haftalıkken hesap açtı.
Başlangıçta, bunun basitçe "arkadaş ve aile için onun resimlerini belgelemesi" oldu. Ancak, yeni yürümeye başlayan çocuklar yerel işletmeler tarafından hediye edilen ürünlerle hayal edildiğinde, takipçilerin sayıları arttı.

Stacey, mini yıldızlığının inanılmaz fırsatlara yol açtığını söylüyor.
“Bize bir aile olarak inanılmaz bir deneyim veriyor ve onun için bir tür medya özgeçmişi oluşturabilir, bankada para biriktirip, bizim için hatıralar oluşturabilirsek harika.”

Ebeveynleri tarafından özenle ayarlanmış hesaplarda görünen küçük çocuklardan,
YouTube'da kendi kanallarını oluşturan gençlere, daha fazla çocuk sosyal medya "etkileyicileri" haline geliyor.
Elena ve Clara

Elena (l) ve Clara, YouTube kanallarının onlara "büyük bir başarı hissi" verdiğini söylüyor
11 yaşındaki kız kardeşler Elena ve 9 yaşındaki Clara, 9 yıl önce, CupcakeSurpriseToysTV YouTube kanalını kurdular.
Şakalar oynuyorlar ve birbirlerine meydan okuyorlar ve zaten 817.000 aboneye ve 302 milyondan fazla görüşe sahipler.
Elena, oyunculuk geçmişlerini ve oyuncaklarla hikaye anlatma sevgilerini, onları Mattel ve Moose Toys gibi markalarla düzenli olarak çalıştıkları kanalı yaratmaları için ilham verdiğini söylüyor.

“Yine de YouTube videolarını izliyorduk ve bu yüzden düşündük ki, neden onu iyi kullanmaya ve bir YouTube kanalı oluşturmayalım?”
Peki milyonlarca görüşe sahip olmak nasıl bir duygu?

Clara “Harika hissettiriyor, harika bir başarı duygusu” diyor. “Videolar üzerinde gerçekten çok çalışıyoruz. Alışveriş yaparken hayranlarımız bize geldiğinde ve 'sizi tanıdığımızı' söylediğinde çok hoş.”

Yine de, tam zamanlı olarak kanalda çalışan anneleri Emily Brady, çalışmanın zor olabileceğini söylüyor.
"İnsanlar [videoları yaparken] ilgili zamanı küçümsüyorlar. Çok fazla hazırlık yapılması gerekiyor."

Seyahat firması First Choice tarafından yapılan bir anket, 6-17 yaş arası çocukların% 34'ünün büyüyünce YouTuber olmasını istediğini buldu. Neredeyse beşte biri (% 18) bir blogcu veya vlogger [video blogcu] olmak istediklerini söyledi.

Yapılan video düzenlemesini gösteren tablet ekranı
R

Firetech Camp, ebeveynlere ve çocuklara sosyal medya için nasıl daha iyi videolar yapacağını öğretiyor
"Ryan Toys Review" dan bir sonraki Zoella veya Ryan Kaji olmak için bu talebe yanıt veren kamp çocukları, haftada 1000 $ 'a (£ 823) mal olan kamplarda YouTube sansasyonları yapıyor.

Örneğin, Firetech Camp beş günlük "YouTube için Yaratma - YouTube etkileyici olun" dersi veriyor ve bu kurs 425 TL'den başlıyor.
Firetech CEO'su Jill Hodges, “Geçen yıl en çok satan kurslarımızdan biriydi” diyor.

"Kursa katılan iki farklı
çocuk grubu görüyoruz: hobi olarak gören ve oyuncu olan ve YouTube'da oyun yaratmak isteyen çocuklar."
Geçmiş kurslara katılanlar, okyanustaki plastik atık, moda ve makyaj gibi konularda YouTube kanalları hazırladılar.

Carmen Yager

YouTuber Aspiring Carmen Yager, 11, bir eğitim kursunun ünlü olmasına yardımcı olacağını umuyor
Temmuz ayında, New York’ta yaşayan 11 yaşındaki Carmen Yager, 1150 dolar karşılığında video ve ses düzenlemesi yapan bir IDC Tech beş günlük kursa katıldı.

Bayan Yager, kendisini ve kardeşi Neo'nun yeni yarattığı kanalı büyütmek istediğini söyledi.

“Ben daha popüler hale getirmek istiyorum” diyor. “Şu anda tek abonelerimiz ailemiz ve biz kanalımızın sokakta yürürken hissettiğiniz ünlü YouTubers gibi olmasını istiyoruz ve insanlar ortaya çıkıyor ve YouTube videolarınızı beğendiğini söylüyorlar. Bu inanılmaz bir başarı.”
Annesi Alessandra Brunialti, çocuklarıyla internetin tehlikeleri hakkında konuştuğunu, aynı zamanda onları çevrimiçi girişimlerinde teşvik ettiğini söylüyor.
YouTuber anne Emily Brady'nin paylaştığı bir görüş, “Bugünlerde büyümenin bir parçası ve bunu benimsemeniz gerekiyor” diyor.

Dr Elizabeth Milovidov

Dr Elizabeth Milovidov'un küçük çocukları sosyal medya incelemesine maruz bırakma konusunda endişeleri var
Sunumsal beyaz boşluk

Fakat ebeveynler çocuklarını böyle genç yaşta etkileyici olmaya teşvik etmeli mi?
DigitalParentingCoach.com'un bir eSafety danışmanı ve kurucusu olan Dr. Elizabeth Milovidov, “Çocukların ve ailelerin küçük bir azınlığının finansal başarı buldukları doğru olsa da, ebeveynler çocuklarını çocuk etkileyicileri olmaya teşvik etmeden önce dikkatli olmalı” dedi.
“Ebeveynler, sürekli fotoğraf çekmenin çocuğun zihinsel, fiziksel ve duygusal iyiliği üzerindeki etkilerinin farkında olmaları gerekir.”
Bayan Milovidov da mahremiyet kaygılarını dile getiriyor.
“Çevrimiçi bir varlığa sahip olmak istemeyen veya ebeveynleri tarafından oluşturulan çevrimiçi bir kimliğe maruz kalan çocuklar ve gençler hakkında gittikçe daha fazla duyuyoruz.”

Ayrıca, zorbalık, tımar ve kimlik hırsızlığı gibi konuları vurgular ve ebeveynlere hesapları kontrol etmelerini ve "hangi pozların veya faaliyetlerin çok duygusal olarak değerlendirilebileceğini belirleme, yorumları engelleme ve bildirme ve çocuklarını dijital ortamda sorumlu ve güvenli kullanım konusunda yönlendirmesi" konusunda tavsiyelerde bulunur. dünya".

Fakat şimdilik genç sosyal medya yıldızlarının yükselişini durduracak gibi görünmüyor.

P

Piraye

Guest
Ben evli olsaydım ne eşime ne de çocuğuma internet kullandırmazdım...
O eve gerçekten internet sokmazdım, kendim de kullanmam.
Sadece haftanın belirli bir gününde ödev, ders için müsaade edebilirim belki.
O da kontrol altında olmak şartıyla...
Ne yazık ki internet denilen şeyin zararları faydalarından çok daha fazla.
Ailemin bireyleri vaktini, internet başında değil daha önemli şeyler ile harcamalı o yüzden...

Alt