Burçların Yeni Yıl Kararları

2018’in son günleri yaşanırken kimileri dört koldan yeni yıla hazırlanıyor, kimileri geçip giden yılla hesaplarını kapatmaya çalışıyor. Temennilerse ortak, herkes 2019’un 2018’den çok daha verimli geçmesini diliyor. Bunun için geçen yıldan ders çıkarıp yeni kararlar alanlar da var, 2020’ye kadar kocaman yılı planlayanlar da. Üstelik hiç de azımsanacak bir sayıda değiller. ABD’de yapılan bir araştırmaya göre nüfusun neredeyse yarısı yeni yıl için türlü kararlar alıyor. Bir başka araştırmaya göre de yeni yıla girerken alınan kararlar, yılın geri kalan kısmında alınan kararlara göre 10 kat daha fazla etkili oluyor. Peki hangi burç, 2019 için neler yapmayı aklından geçiriyor?


Koç: El attığım her işin sonunu getireceğim

Çokları bir iş yapmak için önce kafasında tartar, ihtimalleri değerlendirir, planlar hazırlar. Dolayısıyla bir adım atana kadar, zaman akar da akar. Koçlarsa akıllarında bir fikir varsa hiç uzatmaz, harekete geçene kadar kafalarını yastığa koyamaz. Hevesleri söndüğünde ise iş yarım kalmış, sonu gelmemiş, hiç umurlarında olmaz. Başka bir hedefe doğru yelken açarlar. Arkalarında tamamlasalar muhteşem olacak yarım işler olduğundan yeni yılda el attıkları her işin sonunu getirmeyi planlar.
Boğa: Her gün egzersiz yapacağım

Boğaları Boğa yapan en temel özelliklerinden biri keyiflerine düşkün olmaları. Sabah rahat rahat uyuyabilmeleri, ayaklarını uzatıp bir şeyler izlerken bir yandan bir şeyler atıştırabilmeleri ya da tüm günü koltukta uzanıp geçirebilmeleri mutlu bir gün için tek beklentileri. Hareketsizliğin, dengesiz beslenmenin sonu ise bir türlü vücuttan atılamayan fazla kilolar tabii! Yeni yıldan beklentileri ise günde 10 dk. da olsa egzersiz yapabilmeleri ya da en azından kısa bir yürüyüşe çıkabilmeleri.
İkizler: Sosyal medyada daha az zaman geçireceğim

Instagram stroylerinin tamamını izlemeden uyuyamayan, Twitter’daki gelişmelerden habersiz kalamayan ya da WhatsApp dedikodu gruplarının tozunu attırmadan rahat edemeyen İkizlerin günü gece etmesi telefonu eline almasına bakar. Gün sonunda dişe dokunur yaptığım hiçbir şey yok diye hayıflanması da bundan. Tabii gözlerini ve kulaklarını dünyaya kapatmaları da pek mümkün değil. Bu yüzden yeni yıldan dilekleri sosyal medyadan tamamen el ayak çekmek olmasa da en azından biraz olsun geçirdikleri zamanı sınırlayabilmeleri.
Yengeç: Daha sosyal olacağım

Yengeçlere göre her şey ev ortamında bir başka güzel. Arkadaş toplantıları, aile yemekleri, film keyifleri… Ne gereksiz insan kalabalığı derdi var ne de zamanında kalkma derdi. Her ne kadar evde yapılan aktivitelerden keyif alsalar da bir süre sonra sürekli aynı ortamda zaman geçirmekten sıkılabilir içleri. Çevrelerinde sürekli gezen ve eğlenen insanları gördükçe hele daha sosyal olmak olabilir yeni yıl dilekleri.
Aslan: Tutumlu olup, para biriktireceğim

Para mefhumu olmayan Aslanlar, cüzdanlarına göre harcama yapmak gibi bir davranış sergilemez. Canlarının istedikleri ya da ihtiyacı olduğunu düşündükleri çok daha önemli. Bir de yakınlarına hesap ödetmemek gibi bir huyları var ki, kısa sürede bitebilir kartlarının limiti. Meteliğe kurşun sıksa da asla dışarı göstermez, orası ayrı tabii. Yeni yıla borç harçla girmekten yıldıklarından muhtemelen 2019’da para harcarken daha dikkatli olmak ya da para biriktirebilmektir en büyük istekleri.
Başak: Gönüllü olacağım

Başakların yapılacaklar listesinde öyle çok şey var ki… Kusursuz olduğuna inanmadan hiçbirinin üzerini de kolay kolay çizmez tabii. Hal böyle olunca bir yıla sığmaz yapmak istedikleri. Herkes dışarıdan imrenerek baksa bile sadece zorunlulukları ile ilgilendiklerini bildiklerinden pek rahat etmez içleri. İnsanlara yardım etmek isterler de zamanları bir türlü elvermez ki. 2019’a girerken akıllarındaki fikir gerekirse işleriyle daha az ilgilenmeleri ama karşılık beklemeksizin gönüllü bir işe vakit ayırabilmeleri.
Terazi: Enerji düşüren insanları hayatımda tutmayacağım

Arkadaş canlısı ve samimi Teraziler, oldukça geniş bir sosyal çevreye sahip olmasıyla övünür genelde. Gelişkin bir arkadaş grubuna sahip olunca sevdiği kadar ifrit olduğu insanlar da olur illa ki çevrelerinde. Kalp kırmaz istemez, yanlarında içi bayılsa da öf demez. Haliyle eğlenmeye geldiği bir ortamda modu düşebilir ister istemez. Yeni yılda yeni bir kişiliğe bürünmektir bu yüzden en büyük dilekleri. Böylece hayır demeyi öğrenebilir ya da sevmediği insanlara karşı tavrını belli edebilir.
Akrep: Kötü anıları ve kişileri kendime yük etmeyeceğim

Akrepleri güçlü ve korkulur yapan özellikleri hiçbir şeyi unutmamaları, kendisine yapılan bir hatayı misliyle geri ödetene dek içlerinde tutmaları. Övünülesi bir şeymiş gibi görünse de bu aynı zamanda onların zayıf yanları. Yaşanan kötü olayları, kara listeye alınanları ya da başlarına gelen olumsuzlukları düşünmek, sanılanın aksine bir yerden sonra mutsuz eder onları. Zaten kim 7/24 olumsuzlukları düşünerek mutluluğu elde edebilir ki? Yaşanan kötü olayları kendilerine yük etmemek olabilir bu yüzden yeni yıl kararlarından biri.
Yay: Daha fazla kitap okuyacağım

Bilenler bilir, Yayların yaşamları aksiyon dolu. Kâh sırt çantasını alıp bilmediği yerleri keşfetmeye gider kâh gelen bir telefonla yepyeni ortamlara girer. Sıkılmaya gelemediklerinden ve sıradanlıktan olabildiğince kaçmaya çalıştıklarından bir başlarına bir köşede boş boş oturmak yakışık almaz onlara. Oradan ortaya koştururken çok istese de kitap okumaya vakit ayıramaz çoğu zaman. Yeni yıl için değiştirmek istedikleri yönleri, kitap okumak için kendilerine daha fazla zaman yaratabilmeleri.
Oğlak: Yeni bir hobi edineceğim

“Boş zaman yoktur, boşa geçen zaman vardır” Oğlakların baş uçlarında yazan sözlerden biri. Zamanını olabildiğince efektif kullanmaya çalışır, dünya yıkılsa bile planına sadık kalır. Başkaları deadlinelar yüzünden saçlarını yolarken, onlar kan ter içinde işleri yetiştirmeye çalışan insanları izlemenin keyfini çıkarır. Sırları ise mesai saatleri dışında bile işlerini zihinlerinde devam ettirmeleri. Hep iş iş nereye kadar tabii. Onların yeni yıldan beklentileri zihinlerini boşaltabilecekleri yeni bir hobi.
Kova: Yeni arkadaşlar edineceğim

Bağımsızlığına ve bireyselliğine düşkün Kovalar, tek başına geçirdikleri zamandan kalabalık çevrelerde geçirdikleri zamana kıyasla daha fazla keyif alır. İnsanlarla arasındaki mesafeyi koruma ve sınırlarını baştan çizme konusunda da kararlıdır. Ne var ki, en başına buyruklar bile içlerini rahatça açabilecekleri sıcak bir arkadaş arar. Kovalar da o hesap. Yalnızlığına saygı duyulsun ama dostluklarına sığınabilecekleri birileri de çevrelerinde olsun. Yeni yıl için alınacak kararlardan biri de bu yüzden ıssız adam görüntüsünden sıyrılıp, yeni arkadaşlar edinebilmesi.
Balık: Ajanda tutup, daha düzenli olacağım

Çokları gibi Balıklar da konforlarının gölgesinde yaşamak isteyen ve başkalarının kendilerine çizdiği sınırlar içerisinde yaşamaya kat’a tahammül edemeyen karakterde. Rutinlerin ve sıradanlıkların dışında kalan hayat tarzlarında ise biraz olsun düzene ihtiyaç duyabilirler. Bu sebepten öyle davranmasalar bile her şeyi planlı ve organize insanlara fazlasıyla özenirler. Yeni yılda da ajandası elinde, kendine bir düzen oturtmayı başarmış bir kişi olmayı fazlasıyla isteyebilirler.
 

Fineas

Epik
Kullanıcı
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
4,885
Puanları
0
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek
Tutumlu olacagimla duzenli olacagım :))
 
Üst
Alt