Abone Turizm

  • Konbuyu başlatan Eqe
  • Başlangıç tarihi
E

Eqe

Guest
[h=1]Abone Turizm[/h]
abone-turizm.jpg


Tokat’ın Zile ilçesinde kurulan firma; ağırlıklı olarak şehirden İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlere seferler düzenlemektedir. Ayrıca Ankara İzmir ve İstanbul İzmir seferleri ile de müşterilerine hizmet vermektedir. Firma ile Tokat’a yakın olan illere de seyahat edebilirsiniz. 20 yıldır sektörde bulunan firma bu deneyimi ile yolcularını araçlarında ağırlamaktadır. Yerel bir işletme olarak yola çıkan firmanın gelecekteki öncelikli amacı ulusal boyutta hizmet sunabilmektir. Bu amaca ulaşabilmek için sefer noktalarını ve filosundaki araçların sayısını artırmak için yatırımlar yapmaktadır.

Tokat İç Anadolu ve Karadeniz arasında doğal birer harika olan yaylaları, bereketli topraklarında yetişen meyveleri ve tamamen el işçiliği ile üretilen yazmaları ile bilinmektedir. Şehirde yaşayan halkın özellikle yaz döneminde kaldıkları yaylalar şehrin en turistik yerleridir. Yaz boyunca buralarda farklı etkinlikler ve şenlikler de düzenlenmektedir. Yaylaların başlıcaları Çamiçi, Topçam ve Bizeri olarak sıralanabilir. Boyasından dokumasına kadar el işçiliği ile hazırlanan yazmalar şehir merkezinde bulunan Yazmacılar Çarşısı’nda en güzel örnekleri ile tezgahlarda yerini almaktadır. Üzerlerindeki desenlerin taş kalıplar ile basıldığı yazmalar yğz yıllardır aynı teknikler ile üretilmektedir.

Firmanın kurulduğu ilçe olan Zile şehrin en batısında yer alır. Burada bulunan asma bahçelerinde yetiştirilen üzümler ve bu üzümlerden elde edilen pekmezin lezzeti tüm ülkede bilinmektedir. Firma ile şehre seyahat ederek tüm bunları yerinde görebilirsiniz. Şehir içi ulaşımda da etkin olan firma ayrıca yolcularına Tokat’ta servis hizmeti de sunmaktadır. Böylece otogarda araçlardan ayrılan yolcular ilçelere kolayca ulaşabilmektedir. Aynı şekilde bu servisler şehrin belli noktalarından otobüs terminaline seyahate çıkacak olan yolcuları taşımaktadır.
 
Üst
Alt