15 – 21 Nisan Haftalık Burç Yorumları

Astrolojik anlamda oldukça dolu bir hafta bizi bekliyor. Öncelikle Merkür 17 Nisan’da Balık burcundan ayrılarak Koç burcuna geçiş yapacak. Bu iniş çıkışları azaltarak mantığımıza daha fazla güvenmemizi sağlayacak. Ancak bencil olmamıza da engel olamayacak. 19 Nisan’da Terazi burcunda ikinci Dolunay yaşanacak. Geçen ay yaşanan 21 Mart dolunayında gündeme gelen konular bu defa bir sonuca bağlanabilir. 20 Nisan’da Güneş Boğa burcuna geçecek ve haftanın sonunda 21 Nisan’da Venüs Koç burcuna geçerek ilişkilerde bencilliği ön plana çıkaracak. Peki, tüm bunlar bizleri nasıl etkileyecek. İşte 15 – 21 Nisan haftalık burç yorumları…

1. Koç
girl_animation3.jpg


Koç burçlara haftaya ilişkilerindeki gerginliklerle başlayabilirler. Aynı zamanda ailelerini ve arkadaşlarını ne kadar sevseler de kendilerine ayırdıkları yerleri ya da anları istila ettiklerinde onlara karşı sakin kalamayıp huysuzlaşabilirler.

21 Mart’ta yaşanan Terazi burcu Dolunayının ikinci aşamasındayız. Nadir de olsa bir burçta art arda iki dolunay gerçekleşecek. Bu yüzde 19 Nisan’da gerçekleşecek Terazi Dolunayı son dönemlerde adeta kapıldıkları ve hızla ilerleyen bir ilişki varsa her şeyin daha da hızlı ve heyecan verici hale geleceğini söyleyebiliriz.

Bu hafta, önceden başlattıkları değişim rüzgarlarının etkilerini görebilirler. Yeni etkilerle birlikte yeni bir düzene ve yeni bir hayata alışmaya çalışacaklar. Akıllarını koyduklarını yapmak isteyecekleri bir dönem başlıyor Koç burçları için. Bir yandan ilişkilerde de dengeyi arayarak hayatlarını istedikleri şekle sokmak için çabalayacaklar.2. Boğa
photo-1546261236-71547057cc4b.jpg


Boğa burçları haftaya bazı şüphelerle başlayabilirler. Kıskançlık ya da olmadık düşünceler sarabilir etraflarını. Ancak herhangi bir sonuca varmadan önce mutlaka biraz daha derine inip neler olup bittiğini net bir şekilde anlamalılar. Gerçekler anlatılandan çok farklı olabilir.

Hafta ortasında sağlık ve spor konusu gündeme gelebilir. Spor yapmak için yeni yollar aramak ya da denemek isteyebilirler. Günlük hayatlarında bazı rutinlerini değiştirmek ya da hiç bilmedikleri yollara girmek onlara heyecan verebilir.

21 Nisan’da ise Güneş Boğa burcuna geçecek ve Boğa burcunun dönemi başlayacak. Cumartesi gününde itibaren özellikle kariyer konusunda maceracı ruhları ön planda olabilir. Hayatlarının her alanın çok daha fazla problem çözme odaklı olabilir, bu dönemi hayatlarını yeni bir düzene oturtmak için kullanabilirler.

3. İkizler
scott-webb-155122-unsplash-1080x675.jpg


Balık burçları özellikle haftanın başında kariyer konularında başarıyı yakalamak istiyorlarsa gerçekten dinlemeyi ve eleştirmeden anlamaya çalışmayı denemeliler. Bu sıralar iş-ev dengelerini kaybetmiş gibi hissedebilirler. Özellikle birlikte oldukları kişiler ya da iş yerindeki iş ortakları bu durumdan rahatsız olabilir. Ancak iki tarafa da sınırları hatırlatmak faydalı olacaktır.

İkizler burçları eğer geçen ay 21 Mart döneminde biriyle flört etmeye başladılarsa ya da tanıştılarsa bu ay 19 Nisan’da ikinci Terazi Dolunayıyla birlikte bu ilişkinin alevlendiğini ve işlerin hızlandığını görebilirler. Ya da bu Terazi Dolunayında yeni biriyle tanışabilirler. Bu yüzden kendilerini ve kapatmaktan vazgeçmeleri gerekiyor.

20 Nisan’dan itibaren boş zamanları onlar için çok daha değerli hale gelecektir. Ancak yine de bu dönemde hem kendilerine hem de sosyalleşmeye ayıracakları vakti iyi bir dengede tutmaları gerekiyor. Zira şu sıralar yaydıkları ışık adeta göz alıcı. Bu geri çekilme döneminde ışıklarını kaybetmek istemezler.

4. Yengeç
DmfmP4JU0AAUOM5.jpg


Yengeç burçları özellikle son zamanlarda özgür ruhlarını ön plana çıkarıp maceracı bir hayat sürmeye çalışsalar da bunu biraz abarttıklarını fark edip çok sevdikleri evlerine geri dönmek isteyebilirler. Aynı zamanda bazı görevlerini asla devredemeyeceklerini, ellerini attıkları işlerde mutlaka bir imza dokunuş yapmaları gerektiğini unutmamalılar. Bu her şeyi tek başlarına üstlenmeleri anlamına değil, görevlerini kendi çizgilerinden çıkmadan paylaştırmaları gerektiği anlamına geliyor.

Bir ay önce neler yaşadı Yengeç burçları? Mesela 21 Mart’ta neler oldu hayatlarında. İşte 1 ay önce gündemde olan konular tekrar hayatlarına giriş yapacak 19 Nisan’da. Aynı zamanda Dolunay’ın enerjisi evlerinde bazı değişiklikler yapmaya hatta yaşadıkları yeri tamamen değiştirmeye karar vermelerine sebep olabilir.

Haftanın sonuna doğru özellikle kariyer ve iş konularında bunalmış hissedebilirler. Ancak 21 Mayıs’a kadar yeni şeyler denemek ve yeni hedeflere odaklanmak isteyebilirler. Toplum içinde ikili ilişkilerde kendilerini çok daha ön planda tutmak isteyebilirler. Ayrıca bazı istekleri konusunda aşırı inatçı bir tutum sergileyebilir Yengeç burçları. Bu dengede tutmaları gereken bir konu olarak çıkacak karşılarına.5. Aslan
sylvie-tittel-674375-unsplash-e1537345274658.jpg


Aslan burçları bu hafta özellikle ilişkilerinde silahlarını ateşlemeden önce bir kez daha düşünmeliler. Romantik evlerinde oluşan gergin açı sebebiyle anı ve yanlış kararlar verebilirler. Hep güçlü bir ilişkinin bir parçası, elmanın diğer yarısı olmak isteseler de gerçekleri görmezden gelemiyorlar. Yine de her şeyi zamana bırakıp detaylara önem vermede ve ilişkilerinin üzerine düşünmelerinde fayda var.

Cuma günü arkadaşlıkları gündemde olabilir. Yanı başlarında sessizce onlara destek olan arkadaşlarına dikkat etmeleri ve onların desteğini görmezden gelememeli Aslan burçları. Eğer bu fırtınalı günlerde ayakta kalabiliyor ve yola devam edebiliyorlarsa en büyük sebebi o arkadaşları.

21 Mart’taki Terazi Dolunayında biraz hayal kırıklığı yaşayan Aslan burçları bu Cuma aynı konuyu ele almak için güçlerini toplamış olacaklar. Yalnızca kafalarındaki senaryonun doğruluğundan emin olmalı ve kendilerini nasıl doğru bir şekilde ifade edeceklerini bulmaları gerekiyor. Aynı zamanda bunu yargılamadan yapmaları oldukça önemli.

6. Başak
38900100_287227185203860_7318693640400797696_n.jpg


Başak burçları haftaya oldukça duygusal başlayabilirler. En sevdikleri ve güvendikleri insanların sözleri bile onları etkileyebilir ve üzebilir. Hayatlarında bazı güvensizlikler yaşıyor olabilirler ancak bu asla bu duyguyu sevdikleri insanlara yansıtma hakkını vermiyor Başak burçlarına. Bu yüzden beklentilerini gözden geçirmeli ve belki de onları üzen birçok şeyin yalnızca kafalarındaki düşüncelerden ibaret olduğunu düşünmeliler.

19 Nisan’da Terazi burcunda gerçekleşecek ikinci Dolunay Başak burçlarını para ve güvenlik evlerini etkiliyor. Yaklaşık 6-7 ay önce para konusunda attıkları adımların karşılığını alabilirler. Üzerinde durdukları iş ya da proje konusunda her ne kadar mükemmelliyetçi olsalar da bir yerde durup “Bu yeterince mükemmel” demesini öğrenmeleri gerekiyor.

Cumartesi günü maceracı bir ruha bürünecek olan Başak burçları hiç gitmedikleri yerleri keşfetmek isteyebilir ve yeni bir seyahat planlayabilirler. Kurdukları her hayalde kararlı olmaları onları mükemmel sona ulaştıracaktır.

7. Terazi
chris-lee-654655-uns.jpg


Terazi burçları şu sıralar içinde kaldıkları durumu idare etmek için bazı şeyleri gizli tutmayı ya da konuları eksik anlatmayı tercih ediyor olabilir ama yalan yalandır! Bu yüzden dürüstlük seviyesini arttırmaları ve hikayeleri süslemekten vazgeçmeleri gerekiyor. Eğer zamanında bir şeyi seviyor gibi yaptılarsa bu durum ortaya çıkabilir.

19 Nisan’da gerçekleşecek Dolunay’da adeta ışıklarını saklayamayacaklar. Bu yüzden cuma günü abartıdan kaçmamaları, tevazuuyu bir kenara bırakıp kendilerini göstermeleri gerekiyor. Eğer gerçekten insanları şaşırtacak, kayda değer, önemli bir şey yaptılarsa bunu saklamak yerine tüm dünyaya duyurmayı tercih etmeliler. Ayrıca 19 Nisan’da bir ay önce gündemde olan konuları bir karara bağlamak isteyeceklerdir.

Baharın gelişiyle Terazi burçlarında erotik etkilerin de uyandığını söyleyebiliriz. 15 Mayıs’a kadar Terazi burçları için romantizmin üst seviyede olacağını söyleyebiliriz. Şu sıralar kendilerinden beklenmedik bir şeyi yapmakla meşgul olacaklar: Hayatlarında dengeyi bulmak için fedakarlıklar yapmayı bırakıp yalnızca kendilerini düşünerek kararlar verebilirler.

mode-responsable.jpg


Akrepler her zaman olduğu gibi 6. hisleriyle sahnedeler. Etraflarında bir oyun döndüğünü ve bazı gizli kapalı planlar yapıldığını görebiliyorlar. Her zamanki gibi diğerlerini kurtarmak için kahramanlık görevlerini yerine getirmeye hazır olacaklar. Ancak yine de herhangi bir suçlamada bulunmadan önce ellerindeki bilgiden yüzde 100 emin olmalılar. Eğer ellerinde somut bir şey olmazsa güvenilirlikleri derinden sarsılabilir.

Cuma günü Terazi Dolunayıyla birlikte birazcık köşelerine çekilmek isteyebilirler. Şifa bulmak için yapacakları bu geri çekilmenin vazgeçmek değil sinir bozucu bazı durumlardan uzaklaşmak olduğunu hatırlatmalılar kendilerine. Özellikle son 1 ayını hayata karşı direnerek ve mücadele ederek geçiren Akrep burçları takıntılı planları bir kenara bırakıp rahatlamalılar.

Güneş’in Boğa burcuna geçmesiyle Akrep burçlarının da hayatlarında birçok şey çok daha eğlenceli ve keyifli bir hale gelecek. Her zaman bir planlarının olması gerekmediğini unutmamalı Akrep burçları. Şimdi biraz nefes alma zamanı.

9. Yay
eucalyptus.jpg


Yay burçları bu hafta kendilerine odaklanacaklar ve 2019’da neye dönüştüklerini, neler yaptıklarını ve neler yapmak istediklerini gözden geçirecekler. Özellikle kariyer ve statü konularında kendileri için “yeniden markalama” sürecine girebilirler. Buna da sosyal medya hesaplarından başlamak isteyebilirler. Dünyaya hangi hikayelerini anlatmak, işle ilgili kimlerle bağlantı kurmak istediklerini düşünebilirler bu süreçte. Yalnızca bunun bir süreç olduğunu ve adım adım ilerlemeleri gerektiklerini unutmamalılar.

Cumartesi günü Güneş’in Boğa burcuna geçmesiyle karmaşık fikirler sarabilir etraflarını. Ancak bu, onları hayatlarını basitleştirmek için bir sistem kurmaya ve plan yapmaya itecek. Onları strese sokan zorunlulukları ortadan kaldırıp, sağlıklarına ve kendilerine odaklanmak isteyebilirler.

19 Nisan’da Terazi burcunda yaşanacak ikinci Dolunay ise bir süredir tanıdıkları kişilere başka bir gözle bakmalarını veya ilişkilerini başka bir statüye taşımalarını sağlayacak enerjiyi verebilir.10. Oğlak
photo-1501004318641-b39e6451bec6-1000x751.jpg


Oğlak burçları şu sıralar yaptıkları yapıcı eleştirilerle gündemde olabilirler. Yanlış anlaşılmalar ya da fazla dürüst olduğu için bazı kırgınlıklar yaşanmış olabilir. Bu suçluluk duygusunun 15 Nisan’da geçeceğini söyleyebiliriz. Kurdukları iletişimi yeniden gözden geçirip yanlış anlaşılmaları ortadan kaldıracaklardır.

Cuma günü Terazi burcundaki Dolunay’la birlikte kariyer konularından heyecan verici gelişmeler yaşayabilirler. Bu Dolunay adeta başarılarındaki süreci hızlandıracaktır. Profesyonel yaşamlarındaki bu olumlu çizgi 2 hafta daha sürecektir.

Önlerindeki birkaç hafta boyunca gündemleri evleri ve evlerinde yapacakları düzenlemeler olabilir. Aynı zamanda evlerinde en değer verdikleri ve eğlendikleri arkadaşlarıyla bir araya gelip keyifli vakit geçirmek için hevesli olabilirler.

11. Kova
sarah-dorweiler-357715-unsplash.jpg


Kova burçları haftaya finans ve para yönetimi konularıyla başlayabilirler. Savurganlık yapmadıkları halde verimli haracayamadıkları paralarını artık kontrol altına almak için harekete geçebilirler. Bu yüzden bu haftalarını harcamaları konusunda gözlem yapmaya ayırabilirler. Belki ucuza eğlenme yöntemlerinin listesini yapmak işlerini kolaylaştırabilir.

Neyse ki seyahatleri için para ayırmalarının vakti geldi. Cuma günü Terazi burcunda gerçekleşen ikinci Dolunay ile birlikte maceracı ruhları tekrar ön plana çıkıyor. Uygun fiyatlı gezilerin sonuna kadar tadını çıkaracak olan Kova burçları her şekilde eğleneceklerini çok iyi biliyorlar.

İlişkisi olan Kova burçları şu sıralar ilişkilerinin durağanlaştığını hissedebilirler. Belki biraz ayrı kalmak iki tarafa da iyi gelebilir. Kendi arkadaşlarıyla plan yapmaları ve ondan ayrı da eğlenebileceğini göstermeleri işe yarayabilir.

12. Balık
sarah-dorweiler-357959-unsplash_1.jpg


Balık burçları haftanın başlarında özellikle beklentiler ve üzerlerinde oluşan baskıyla huzursuz hissedebilirler. Evet, her ne kadar insanların içindeki “en iyiyi” bulma gibi bir potansiyelleri olsa da bazen kendilerini unutup hayatlarını başarısızlığa sürükleyebiliyorlar. Bu yüzden insanlar için boşa kürek çekmek yerine sadece kendilerinden ne istediklerini öğrenmeleri yeterli olacaktır.

Balık burçları bu hafta tüm dünyalarının yaşadıkları ilişki olmadığını fark edeceklerdir. Artık melankolik havalarından biraz olsun uzaklaşıp mantıklarını ön plana çıkarmalılar.

Ayrıca yine bu hafta finans konuları gündemde olabilir. Borçlar, aileyle olan finansal ilişkiler konuşulabilir. Her anlamda hayatlarında yeni bir başlangıç yapmak istedikleri bir dönemdeler.
 
Üst
Alt